blank

Fallout 4 Steam Listelerinde Birinci Sıraya Çıktı

Bethesta’nın ünlü fantastik rol yapma onun olan Fallout serisindeki son oyun olan Fallout 4’ün çıkması ile birlikte Steam aktif oynanma listelerinde tüm rakiplerini alt etti.

Son birkaç yıldır Steam’ın en çok oynanılan oyun listesinde hep 2 oyun birinciliği paylaşıyor ve bu birincilik hep CS:GO ve Dota 2 arasında değişip duruyor, başka kimse tarafından geçilmiyordu. Fakat Fallout 4’ün çıkması ile birlikte liste birden bire alt üst oldu. Aldığı inceleme puanları ve satış rakamları ile birlikte şimdiden bu yılın en iyi oyunlarından olan Fallout, böylece uzun zamandır kimsenin başaramadığı bir şeyi de başardı. Uzun zamandır üst sıralarda Cs: GO, Dota ve Team Fortress’dan başka oyunlara görmeye alışık olmadığımız Steam listesinde başka bir oyunu da görmekte bilgisayar kullanıcıların hala bazı oyunlar için değer verdiğini gösterdi.

Çıkışının ilk gününde bu kadar büyük başarılar elde eden Fallout 4, Betheste’ya da ilk günden 500 milyon dolar’a yakın bir para getirdi. Fallout 4’un bu başarısını ileride gelecek eklentiler ile daha da ileri götüreceğine hiç şüphe yok.