blank

Fallout 4 Yeni Özellikler

Bekleyiş neredeyse bitiyor. Bethesda’nın yapımcılığını üstlendiği, RPG türündeki serinin devam oyunu Fallout 4’ün çıkışına sayılı günler kala, yeni yapımla birlikte gelecek olan heyecanla beklenen bazı özellikleri incelemeye ne dersiniz? O zaman Fallout 4 yeni özellikler listemizi hep birlikte inceleyelim.

Fallout4-Yüz          1. Derinlemesine Yüz Özelleştirmeleri

Fallout 3 ve New Vegas’da, karakterinizin özelleştirmeleri ile kısıtlıydınız. Oyundaki NPC’lerden biraz daha farklı görünmenizi sağlayan, sunulan hazır seçenekler arasından seçim yapmanız gerekiyordu. Fallout 4’de bu durum büyük ölçekte değişiyor.

Detaylı sakal seçimlerinden tutun, yüz lekelerine kadar daha önce hiç olmadığı ölçekte seçim şansına sahipsiniz. Dahası, hepsi bu değil. Oyunda, eşinizi seçebiliyor ve anne-babanın görünüşüne göre bir de bebeğiniz oluyor. Şu an için eşiniz ve çocuğunuzun oyun hikayesini nasıl etkilediğini bilmiyoruz.

Fallout-4-Silah

          2. Gelişmiş Silah Özelleştirmeleri

Oyuncak arabaların, tenekelerin ve diğer rastgele eşyaların ne işe yaradığını hiç düşündünüz mü? Diğer Fallout oyunlarında yer kaplamaktan başka işe yaramayan eşyalar, Fallout 4’de silah modları craftlamak için kullanılabilecek. İstenilen modu yapmak için, her eşya size belli parçaları veriyor. Bu parça bir dürbün de olabilir, susturucu da.

Fallout-4-Yapı

          3. Yapı Özelleştirmeleri

Bethesda’nın, E3’de yakın zamanda duyurduğu yeni özelliklerden birisi de yapı özelleştirmeleriydi. Bu özellik, oyunculara çorak topraklarda dolaşan haydutlardan korunmak için ev/sığınak yapma imkanı sağlıyor.

Özelleştirmeler ile birlikte sığınaklar, silahlar, tuzaklar, ışıklar ve dahası ile donatılabilecek. Bu yeni oyun mekaniği ile birlikte, olabilecek şeyleri tahmin etmesi bile insanı heyecanlandırıyor.

Fallout 4 Köpek

          4. Yoldaş Komutları

Önceki Fallout oyunları, insanlar, köpekler ve mutantlar dahil olmak üzere bir tür “yoldaş” sistemi barındırmaktaydı. Fallout 4’de ise köpeğinizin oyunda oldukça büyük bir rolü var gibi görünüyor. Önceden, köpeğiniz eşyaları taşımanıza yardım edebiliyordu, Fallout 4’de bunu hala yapabiliyorken aynı zamanda istediğiniz belli bir bölgeye gidebiliyor. Önceki Fallout oyunlarına göre, son oyunda köpek oldukça önemli duruyor.

Fallout-4-Zırh

          5. Geliştirilmiş Zırh Özelleştirmeleri

Fallout serisinde zırh önemli bir etken. DT (Damage Threshold), düşmanlar tarafından saldırıya uğradığınızda ne kadar hasar alınabileceğini gösteren bir değer. Fallout 3 ve New Vegas’da, edindiğiniz zırhın özellikleri neyse onunla yetinmek zorunda kalıyordunuz, yükseltilemiyordu. Fallout 4 ile bu sistem yenilenerek bir çok seçenek ekleniyor. Çeşitli güç zırhlarından farklı parçaları kullanabiliyor ve hatta jetpack bile ekleyebiliyorsunuz. Evet, Fallout 4’de uçabiliyorsunuz!

Fallout 4, PC, PS4, Xbox One platformları için, 10 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek.