blank

Far Cry Primal Duyuruldu

Ubisoft’tan harika bir açık dünya fps oyunu daha geliyor!

Ubisoft, Far Cry 4’ün özellikle göz alıcı grafik, fizik ve oynayış başarılarının ardından, yine Far Cry’ın devam serisi olan (5. Oyun değil) Far Cry Primal’ı duyurdu. Üstelik Far Cry Primal, öyle bildiğiniz açık dünya fps’lerine benzemiyor!

Far-Cry-Primal-Duyuruldu-1

Far Cry Primal, ilk çağlarda yani M.Ö. 10,000’de geçiyor. Evet, yanlış duymadınız, M.Ö. 10,000! Teknolojik silahların olmadığı, sadece mızrak, yay, sopa ve taş gibi ilkel silah ve yöntemlerinin bulunduğu bir devir. İlkel yöntemlerle avlanma, kabileler arası geçen vahşice savaşlar ve mamut, uzun dişli ‘sabertooth‘ kaplanı gibi eski devrin vahşi hayvanları Far Cry Primal’ın dünyasında yer alacak. Ayrıca Far Cry Primal’ın geçtiği dönemi oyunun yaratıcı direktörü Jean-Christophe Guyot,

insanlar bir bölgeye kazık saplayarak bölgeyi sahiplendikleri zaman, besin zincirinde tırmanmaya başladılar. Bununla birlikte diğer insanlar ve doğanın kendisi ile de çatışmaya başladılar.

 

sözleriyle tanımlıyor. Oyundaki ana karakterimiz ise bir avcı grubunun son hayatta kalanı “Takkar” olacağı ve yaşayacağımız bölgenin adının ise “Oros” olacağı söyleniyor. Oyunda özellikle gece/gündüz olayları bir hayli etkili. Gündüzleri rahat dolaşacaksınız değil mi ? işte aynı durumu gece içinde söyleyemiyoruz. El feneri yok, ateş var ki, onu da bir sopa da taşımak, karakteri insan saldırılarına karşı savunmasız bırakıyor.

İşte Ubisoft, bu sefer “açık dünya” kavramını Far Cry 4’ten sonra tekrar oyunculara yaşatıyor.

Far-Cry-Primal-Duyuruldu-2

Ayrıca aklınıza hemen dinazorlar var mı ? gelecek. Hayır, Far Cry Primal’de dinazorlar bulunmayacak. Ancak onlar kadar tehlikeli vahşi hayvanları unutmayalım!

Far Cry Primal, 23 Şubat 2016 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One platformları için, Pc platformu için ise Mart 2016’da piyasaya çıkacak. Oyunun resmi ön sipariş fiyatı 69,99 Euro iken, bu fiyat 234,012 Türk Lirasına bedel. Ancak Türkiye’de 180 – 200 Lira arası olması bekleniyor.

Far Cry Primal Tanıtım Videosu

Far Cry Primal Geliştirici Videosu