blank

Fear Effect Sedna Duyuru Videosu

Fear Effect Sedna Duyuru Videosu

Yeni Fear Effect oyunu Square Enix onayı ile birlikte duyuruldu. Bağımsız bir geliştirici olan Sushee tarafından geliştirilen bu yeni oyun büyük paralar harcanarak geliştirilen bir oyun olmayacak. Daha çok bağış fonları üzerine kurulan bu projeyi küçük bir oyun stüdyosu içerisinde geliştiriliyor. Bu şekilde yapılacak olan proje planının ilk aşaması Kickstarter oluşturmuş oluyor.

Kickstarter üzerinden bağış fonları bekleyecek olan Fear Effect, dört ana karakterden oluşuyor. Bu karakterlerin isimleri ise Rain Qin, Royce Glas Hana ve Jacob “Deke” DeCourt. Bu kez oyun izometrik bir kamera açısı ile oyunculara sunulacak. Serinin hikayesine hakim olanlar için belirteceğimiz şey ise bu oyunun hikayesi Fear Effect 3 oyunundan 4 yıl sonrasını anlatacak.

Fear Effect Sedna yani Sushee Fear Effect olarakda isimlerinin geçtiği oyun hikaye olarak geçmiş bir oyunun reboot versiyonu yada aynısı değil. Aksine bu oyun bambaşka bir hikaye ile ikinci ve üçüncü oyunun devamı niteliğinde. Fear Effect 3 neredeyse tamamlandığı dönemde iptal edilmişti ve Square Enix bu açığı Sushee ile kapatmak istemiş olacak ki Fear Effect Sedna’dan bahsede biliyoruz.

Geliştirici Kickstarter projesi için 100.000 Euro hedefliyor. Eğer işler yolunda giderse Fear Effect Sedna çıkış tarihi ise 2017 ortası olacağını da belirtiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=J4nYRWRaXBg