blank

Fenerbahçe eSpor Takımı Duyuruldu

Fenerbahçe eSpor Takımı Duyuruldu

Geçtiğimiz yıllarda Aces High takımını alarak eSpor ligine giriş yapan Beşiktaş, Türkiye eSpor Ligi’nde başarı üstüne başarı kazandıktan sonra diğer takımlarında ilgisini bu tarafa yönlendirmesini sağlamıştı. Beşiktaş’ın League of Legends espor liginde başarıları ilk Galatasaray’ın daha sonrada Fenerbahçe’nin ilgisini çekmiş durumda. Uzun süredir hem Galatasaray’ın hemde Fenerbahçe’nin bir takım kuracağı söylentileri dolaşıyordu ama kesin bir sonuç olmamıştı. Gün itibari ile Fenerbahçe, Galatasaray’dan hızlı davranarak eSpor Ligi’ne giren ikinci büyük takım olmayı başardı.

Fenerbahçe eSpor Takımı Duyuruldu

Bugün 1907.org ve SuperMassive resmi siteleri tarafından Fenerbahçe eSpor Takımı resmi olarak duyuruldu. SuperMassive’in yükselme ligindeki SuperMassive TNG takımını alarak lige giriş yapan Fenerbahçe, başarılı bir takımı alarak bu alanda da iddialı olacaklarını belirtmiş oldu. Galatasaray’ın ise hala Victorious Ace ile görüştüğünü ve henüz kesin bir sonuç olmadığını da belirtelim. Galatasaray’da aynı Fenerbahçe gibi ilk olarak League of Legends’a odaklanacak ve bu ligde iddialı bir takım olmak için uğraşacaklar. Yavaş yavaş takımların espor takımlarını oluşturması rekabeti bu alana da taşıyacak gibi duruyor. Umarız ESL’de holiganlık gibi durumlar yaşamayız.

Fenerbahçe eSpor Takımı SuperMassive TNG bundan sonra 1907 Fenerbahçe olarak anılacak ve ligdeki yerini alacak. Riot Games tarafından da onaylanan bu durum, umarız Fenerbahçe için hayırlı olur. Darısı bir an önce Galatasaray’a…