blank

Fifa 16 Yeni Özellik No Touch Dribbling

Fifa 16 yeni özelliği no touch dribbling yani topa dokunmadan çalım atmayı detaylandırdı.

No Touch Dribbling Nedir ?

No touch driblling yani topa dokunmadan çalım atma yeni bir çalım özelliğidir. Bu özellik ile oyuncular topa ne zaman veya nasıl dokunacağını kendileri belirleyebilecek. Bu özellik sayesinde farklı çalımlar , topa dokunmadan oyunun yönünü değiştirme gibi özgür bir kontröle sahip olacaksınız.

No Touch Dribbling Fifa 16’da Nasıl Kullanılacak ?

No touch dribbling için L1/LB tuşlarına basarak aktif hale getirebileceksiniz. Bu tuşlara bi kere basıldığında oyuncu toptan belli bir mesafe uzaklaşacaktır ve boş bir alan oluşturacaktır. Sol analogu oynattığınızda oyuncu topa dokunmadan vücüdunu veya bileklerini kullanarak çalım atmayı deneyecektir. Doğru zamanlama ile yapılırsa defansı kolaylıkla atlatabileceksiniz. Bu haraketlenme ile defans oyuncusu farklı yöne siz farklı yöne gidebileceksiniz.

R2/RT butonlarına basılı tutarak daha komplike hareketler yapabileceksiniz. Bu seçenekte toptan daha uzağa giderek ve ani hareketler yapabileceksiniz. Ancak bu topu kaybetme olasılığını arttıran bir kullanım yöntemi.

Hangi Oyuncular No Touch Dribbling Yapabilir ?

Fifa 16’da bütün oyuncular no touch dribbling yapabilecek . Ancak dribbling yeteneği yüksek olan oyuncular çok daha kolay topa dokunmadan çalım atma özelliğini kullanabilecek. Messi , Juan Cuadrado , Cristiano Ronaldo gibi oyuncular no touch dribbling özelliğini en iyi test edebileceğiniz oyuncular olacaktır.

Fifa 16 Yeni Özellik No Touch Dribbling Videosu

Fifa 16 çıkış tarihi 22 Eylül olarak belirlendi.