blank

FIFA 17 Yeni Oyun Motoru Kullanacak

FIFA 17 Yeni Oyun Motoru Kullanacak

Bu yıl EA tarafında büyük bir değişikliğe gidiliyor. Kendilerinin sahip olduğu spor oyunları artık DICE firmasının geliştirdiği Frostbite oyun motoru ile geliştirildi. Bu oyunlar arasında  Madden NFL, NHL ve NBA bu oyun motoru ile geliştirilen oyunlar arasında yer alıyor. Büyük haber yine resmi olarak kendilerinden geldi ve yeni FIFA 17 Yeni Oyun Motoru frostbite oyun motoru ile geliştirilmiş.

Frostbite oyun motorunun gücünü EA firmasının diğer oyunlarından anlayabiliriz. Örnek verecek olursak bu oyun motorunu kullanan oyunlar kısaca Battlefield, Battlefront, Dragon Age, Mirror’s Edge, Need for Speed gibi oyunlar. Zaten firma Frostbite oyun motoruna bu kadar yatırım yapılmasının sebebinin de oyunlarını tek bir oyun motoru ile çıkarmak istediğini daha öncesinde açıklamıştı ve bu sebeple de artık oyunları yavaş yavaş tek bir oyun motoruna doğru gidiyor. Bu oyun motoru da gayet oyun dünyasına kendisini kanıtlamış ve üst düzey bir oyun motoru olan Frostbite.

fifa-17-yeni-oyun-motoru-frostbite-cikis-tarihi-ekran-goruntuleri-video-1

Firma en iyi futbol oyununu çıkarabilmek için her sene sürekli yenilikler, gelişmeler ile karşımıza çıkıyor. Görünen o ki,  fizik motoru konusunda FIFA herkesin takdirini kazanan bir motor olan Ignite ile yapılmıştı, şimdi ise bu teknoloji birde Frostbite ile de desteklendiğinde ortaya çok daha gerçekçi bir fizik motoru ve oyun çıkacak. Zaten firmanında amacı bu en iyi futbol oyununu en gerçekçi şekilde oyunculara sunabilmek. FIFA 17 Yeni Oyun Motoru ile birlikte nasıl bir hal alacak bizlerde çok merak ediyoruz.