blank

FIFA 17 Kariyer Modu Özellikleri Duyuruldu

FIFA 17 Kariyer Modu Özellikleri

FIFA 17‘nin PlayStation 4, Xbox One ve PC versiyonlarındaki Kariyer Modu’na, yönettiğiniz kulüp hakkında daha gerçekçi hedefler bulunması ve kulüple daha çok bağlantıda bulunabilmek için yeni özellikler eklendi.

Bunun dışında J-League‘de artık takım yönetilebilecek, ayrıca yan çizgide takıma birebir şekilde yarattığınız teknik direktör direktifler verecek. Fifa 17 Kariyer Modu ‘na yeni gelen özellik olan tam kulüp yönetimi sayesinde bir kulüpte başlamadan önce o kulübün başkanı size 5 ayrı başlık altında farklı hedefler veriyor. Bu sayede her takımın kendine özgü yapısı, hedefleri, vizyonu bulunmuş oluyor. Ayrıca bu hedefler, kulüpte geçireceğiniz kısa veya uzun vadeli zamanı da bir nevi size sunuyor.

 

FIFA 17 Kariyer Modu Özellikleri

 

Yönetim kurulunun teknik direktöre sunduğu hedeflerin kategorileri şu şekilde ayrılıyor:

  • Yurt İçinde Başarı
  • Yurt Dışında Başarı
  • Marka Değeri
  • Finansal
  • Gençleri Yetiştirme

Bu kategorilerin alt başlıklarında ise genç oyuncuları as takıma çıkarma, en üst lige tekrardan yükselme, kulübün markasını şu bölgede yükseltme & popülerleştirme, üst düzey tanınmış futbolcular transfer etme gibi hedefler bulunuyor. Yeni eklenen Kariyer Modu menüsünden bu hedeflere en doğru şekilde ulaşarak bir teknik direktörün ulaşabildiği, yerine getirmesi gereken bütün sorumlulukları takip edebileceksiniz. Eski gücünden eser kalmamış bir kulübü eski günlerine geri döndürebilir, tamamı ile altyapıya odaklanmış bir takımı dünyaca ünlü altyapı uzmanı bir takım haline getirebilir veya tamamı ile mali duruma odaklanarak kulübünüzü en zengin kulüplerden biri yapabilirsiniz.

 

FIFA 17 Kariyer Modu Özellikleri

 

Bu sene itibari ile birlikte gelecek olan yeni Finansal Sistem ise kulübün gelir giderlerini siz teknik direktörlere sunuyor ve tüm gelir giderlerin nerelere gittiğini, nerelerden kaynak geldiğini sizlere sunuyor. Bu menüden yapılan transferlerin kulübe etki ettiği mali durumu, maç günü gelirlerini, lisanslı ürün satışları gibi mali durumu doğrudan etkileyecek kaynakları görebileceksiniz. Ayrıca bunlar dışında altyapı tesisleri, stadyumunuzun bakımı, maç seyahati masrafları gibi durumlarda gelir gider tablolarında yerini alacak. Bu sayede modern dünyada bir teknik direktörün uğraştığı bütün zorluklarla birebir şekilde uğraşacak, en gerçekçi teknik direktörlük deneyimine sahip olacaksınız.

 

FIFA 17 Kariyer Modu Özellikleri

 

Son olarak ise bu seneki yeniliklerden birisi Teknik Direktörler. Sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinin Kariyer Modu’na gelen bu özellik sayesinde Fifa 17 Kariyer Modu ‘nda oluşturduğunuz, seçtiğiniz teknik direktör maç boyu saha kenarında görünecek.

Şimdilik FIFA 17 Kariyer Modu ‘na gelen yenilik ve değişiklikler bu şekilde. Yeni bilgiler elimize ulaştıkça sizlere ulaştırmaya çalışacağız.