blank

Final Fantasy XV Ertelendi

Final Fantasy XV Ertelendi

Daha önceki ertelemelerin ardından Final Fantasy XV için son olarak 30 Eylül çıkış tarihi verilmişti. Dün bir çok forumda çıkan ertelenme dedikodularının gerçeği yansıtmaması temennilerimiz hüsranla sonuçlandı. Square Enix bu dedikoduları doğruladı, Final Fantasy XV ertelendi.

 

Final Fantasy XV Ertelendi

 

30 Eylül’de çıkması beklenen Final Fantasy XV, Square Enix cephesinden yapılan videolu duyuru ile birlikte bir kez daha ertelendi. Özellikle Final Fantasy serisi severlerini hayal kırıklığına uğratan bu durum için Hajime Tabata video ile yapılan duyuruda şunları belirtiyor:

“Amacımız Final Fantasy 15’i oyuncular için mümkün olan en yüksek kalitede, en iyi haliyle sunmak istiyoruz. Oyunun geliştirme aşamasını tamamladık ancak mümkün olan en yüksek kalite için yeterli standartlara ulaştığımızı söylemek güç.

Ayrıca oyunu ilk gün çıkacak güncellemeler ile birlikte geliştirmeyi düşündük fakat güncellemenin oyunu alan tüm oyuncular için erişilebilir olamayacağı kanısına vardık.

Mart ayında yaptığımız lansman ile Final Fantasy XV’in 30 Eylül’de tüm dünyaya çıkışını gerçekleştireceğini duyurmuştuk ancak üzülerek belirtmem gerekiyor ki oyunu en yüksek kalite standartlarına çıkarabilmemiz için biraz daha zaman ihtiyacımız bulunuyor. Bu sebepten dolayı oyunun çıkış tarihini 29 Kasım olarak değiştiriyoruz.”

Yapılan bu videolu duyurudaki açıklamalara göre Final Fantasy XV 29 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak. Aslında yeni oyunların çıkış sezonunun açılıyor olması ve üst düzey yapımların aramıza katılıyor olacağı bu dönemlerde 2 ay beklemek zor olmayacaktır. Şimdiden Yılbaşı istekleriniz arasına Final Fantasy XV’i ekleyebilirsiniz.

 

Final Fantasy XV Ertelendi