blank

Fortnite PC ve Mac için Geliyor !

Epic Games tarafından geliştirilen ücretsiz sandbox shooter oyunu Fortnite duyuruldu.

Fortnite Apple WWDC etkinliğinde MAC  ve PC için duyuruldu.

Fortnite kendi dünyası içerisinde yaşayabildiğiniz ve yapılar inşaa edebildiğiniz sandbox bir oyun. Unreal Engine 4 motoru ile geliştirilen Fortnite keşif yapabildiğiniz güçlendirilmiş yapılar inşaa edebildiğiniz , dalga dalga gelen canavarları öldürebildiğiniz bir hayatta kalma oyunu. Ancak bir hayatta kalma oyunu derken bir shooter oyunundan bahsediyoruz. Oyuncular oyun içersinde kendi kalelerini inşaa edebilecek bu kalelere istedikleri güçlendirmeleri yapabilecekler. İnşaa ettikleri bina içerisinde istedikleri öğeleri kullanılabilir hale getirecekler ve gece olduğu zaman hayatta kalmak için zombilerle mücadece edecekler.

Fortnite oyunu MAC’e özel bir teknoloji ile geliştiriliyor. Oyun Unreal Engine 4 oyun motorunun yanı sıra Apple’ın yeni teknolojisi Metal API ile güçlendirildi. Yapımcılar bu yeni teknolojileri yaptıkları bir oyun için ilk kez kullanıyor.

Fortnite oyunu MAC versiyonu ile birlikte PC platformlarınada gelecek. Fortnite çıkış tarihi kapalı beta bu sonbaharda oyuncular ile buluşacak.

Fortnite Oynanış Videosu

Fortnite Ekran Görüntüleri

[images cols=”four” lightbox=”true”]
[image link=”11073″ image=”11073″]
[image link=”11074″ image=”11074″]
[image link=”11075″ image=”11075″]
[image link=”11076″ image=”11076″]
[/images]