blank

FVPA Türkiye Pro Lig Yeni Sezonuna Hazırlanıyor

FVPA Türkiye Pro Lig Yeni Sezonuna Hazırlanıyor

Her sene düzenli bir şekilde FIFA Pro Club oyuncularının ligde kıyasıya mücadelesinin organizesini gerçekleştiren, başarılı kulüpleri iFVPA üzerinden Avrupa ve Dünya kupalarına gönderen FVPA Türkiye Pro Lig, yeni sezonuna hazırlanıyor.

 

FVPA Türkiye Pro Lig Yeni Sezonuna Hazırlanıyor

 

  • FVPA Turkey – Türkiye Pro Lig nedir?

Türkiye Pro Lig, Fifa oyun serisinde bulunan “Pro Clubs” modunu lig haline getiren ve bu modu oynayan oyunculardan oluşan bir topluluktur. 3 farklı oyun platformunda da (PC, Playstation ve Xbox) hizmet veren bu toplulukta yer almak tamamen ücretsizdir. Oyuncular liglerde kurulu kulüplerde yer alabilir ya da kendi kulübünü kurarak bu heyecana ortak olabilirler.  Hemen katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Peki ya iFVPA nedir?

FVPA Turkey, iFVPA adı altında 40’ın üzerinde uluslararası topluluğun oluşturduğu ligler birliğinde yer alan ülkemize tahsis edilen isimdir. iFVPA, bu topluluklarda oynayan oyuncular için ülke liglerinin dışında uluslararası turnuvalar da düzenlemektedir. Özetle iFVPA’yı FIFA ve UEFA olarak, FVPA Turkey’i de Türkiye Futbol Federasyonu olarak düşünebiliriz. Düzenlediği organizasyonları ise aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

  • FVPA Türkiye All-Star Etkinliği

 

Bu organizasyonlar hakkında daha yakından bilgi sahibi olmak ve belkide katılım için kafanızda oluşan soru işaretlerini daha iyi gidermek istiyorsanız gerçekleştirilecek olan FVPA Türkiye All-Star etkinliğine katılabilirsiniz. PS4 ve PC liglerinin en iyi oyuncuları 3 Eylül 2016 akşamı TSİ 22.00’de izleyicilere görsel bir şölen sunmak için bir araya geliyor. Frikik yarışması, FVPA Türkiye Kupası Finali (PC), PS4 Süper Kupa Finali, PS4 ve PC All-Star maçlarının oynanacağı gecede ayrıca FVPA Türkiye tarafından düzenlenen FIFA 17 çekilişi de yapılacak. FVPA Türkiye All-Star etkinliğini Twitch veya Youtube‘dan canlı olarak takip edebilirsiniz.