blank

Gamescom 2016 En İyi 20 Oyunu

Gamescom 2016 En İyi 20 Oyun

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hareketlenmeye başlayan oyun piyasasının ilk rotası E3’dü. Geliştiriciler oyunlarını tanıttı ve bizlerde bilgisayarlarımızın başından yeni oyunların hayalini kurmaya, yeni fikirlerin tadını çıkarmaya başladık. E3’ün bitmesiyle sonraki rota Gamescom oldu. E3’e nazaran çok daha hareketli geçen Gamescom, bir çok üst düzey yeni oyuna ev sahipliği yaptı. Bütün dünyadan geliştiriciler Almanya’nın Köln kentinde toplandı ve oyunlarını tanıttılar.

Gamescom sona erdi ve yorgun fakat keyifli bir şekilde geliştiriciler evlerine döndüler. Ancak bizim için ise en önemli şey artık bekleyiş haline geldi. Beklemekte zorlanacağımız bazı oyunlar var. Bunlar diğer oyunlara göre Gamescom’da daha çok ön plana çıktı ve oyuncuların beğenisini kazandı. Bizde bu Gamescom 2016 En İyi 20 oyun unu sizler için listeledik.

İşte Gamescom 2016 En İyi 20 Oyun ;

For Honor

for-honor

Tarihin birbirleriyle yüzleşen en ikonik savaşçıları olarak savaş meydanlarının kanlı vahşetine tanık olun. Çevik Chosen, vahşi Warborn ya da Lejyon’ların cesur şövalyeleri arasında seçim yapın ve toprak elde etmek ve zafer kazanmak için savaşın. Düşmanlarınızı dize getirmek için kurnaz stratejiler ile acımasız yakın dövüş yeteneklerini takım oyunuyla birleştirin. For Honor’ın yenilikçi “Art of Battle” sistemi size tüm vuruşların, tüm darbelerin ve her silahın ağırlığını hissetmenize olanak sağlar. Kendi savaşçı imajınızı oluşturmak için karakterlerinizi özelleştirin. Silahlar ve zırhlar neredeyse sınırsız kombinasyonlarla tamamen özelleştirilebilirler.

 

Battlefield 1

En İyi 20 Oyunu

Kuşatılmış bir Fransız şehrinin dar sokaklarındaki çatışmalardan, İtalyan Alplerindeki açık alan savaşına veya Arap çöllerindeki kanlı çatışmalara kadar geniş savaş alanları ve büyük savaşlarda çarpışın. Tank ve motosikletten çift kanatlı uçaklara ve devasa savaş gemilerine kadar kara, deniz ve havada kullanabileceğiniz araçları kontrol ederek ya da piyade olarak büyük saldırılara katılın. Heyecan dolu bir askeri operasyonda dünya savaşını keşfedin veya 64’e kadar çevrimiçi oyuncunun katılabildiği çok oyunculu çetin savaşlara katılın. Burada, oyun stiliniz ve taktiksel yeteneklerinizi son derece yıkıcı, dinamik bir ortamın sürekli değişen taleplerine adapte etmeniz gerekir.

 

Titanfall 2

En İyi 20 Oyunu

Pilotlar en can alıcı silahların öncüleridirler: Herhangi bir savaş senaryosunda üstün yeteneklere sahiptir, savaş alanında şimşek gibi hızlıdır ve uzak mesafelerde bile ölümcüldürler. Onlardan biri olma şerefine nail olmak için ilk önce bir Militia rifleman olarak başlayıp rütbenizi artırmalısınız. Düşman hatlarının arkasına gitmeli, hiç dâhil olmamanız gereken bir görevi tamamlamak için karşınıza çıkan tehlikeleri bertaraf etmelisiniz. Ama bu işte yalnız olmayacaksınız. Kendi tarafınızda kıdemli bir Vanguard sınıfı Titan bulunuyor, neredeyse tüm saldırılara karşı koyacak şekilde tasarlanmış bir zırhla birlikte ölümcül bir silah. Pilot rütbesine ulaşınca, sizin ve yoldaşlarınızın korkutucu olmasını sağlayacak özel kabiliyetler Tactical’leri çağıracaksınız. Grapple, pulse blade ve holo pilot yetenekleri ve daha fazlasını zaten ölümcül olan cephaneliğinize ekleyerek durdurulması kolay olmayan bir güç hâline geleceksiniz. Ve tüm bunlar sizinle birlikte çarpışacak olan büyük bir Titan olmadan mümkün olacak.

 

Prey

En İyi 20 Oyunu

Prey tehlikeli bir evrende belirlenen cesur bir hikaye. Talos 1 adlı gemide uyanıyoruz ve olaylar başlıyor. Yıl 2032 ve burası bir ay yörüngesinde konuşlanmış bir Uzay İstasyonu. İnsanlığın kaderini sonsuza dek değiştirebilecek bir deneyin kilit ismiyiz. Ancak hiç bir şey beklenildiği gibi gitmedi. İstasyon uzay yaratıkları tarafından istila edildi ve onlar artık bu istasyonda sadece avcı rolündeler. Talos 1 adlı geminin geçmişinin sırlarını da ortaya çıkarmalı, olanı biteni anlamalı ve bunun bir çözümünü bulmalıyız.

Dishonored 2

En İyi 20 Oyunu

Dishonored 2’de, Arkane Studios’un elinden çıkan ödüllü Dishonored serisinin sıradaki bölümünde, doğaüstü güçlere sahip suikastçı rolünü yeniden üstlenin. Mistisizmin ve endüstrinin bir arada bulunduğu bir dünyada yol alın. İmparatoriçe Emily Kaldwin olarak mı yoksa kraliyetin koruyucusu Corvo Attano olarak mı oynamayı seçeceksiniz? Bütün oyunu kimseye görünmeden mi geçeceksiniz, sert dövüş sistemini sonuna kadar kullanacak mısınız, yoksa ikisini bir arada mı değerlendireceksiniz? Düşmanlarınızı alt etmek için karakterinizin özgün güçlerini, silahlarını ve envanterini ne şekilde kombine edeceksiniz? Hikâye, seçimlerinize reaksiyon gösteriyor; oyunun özenle tasarlanmış görevleri sırasında seçimlerinizin entrikalarla dolu sonuçlarıyla karşılaşıyor olacaksınız. Dishonored 2, Lord Regent’ın yok oluşunun ve Rat Plague’in ortadan kalkışının 15 yıl sonrasında geçiyor. Başka bir dünyadan gelen bir kişi İmparatoriçe Emily Kaldwin’in tahtını ele geçirmiş, Isles’ın kaderini belirsizleştirmiştir. Emily veya Corvo ile Dunwall’ın efsanevi caddelerinden, Emily’nin yeniden başa geçmesinin anahtarı konumundaki, bir zamanların göz kamaştıran liman şehri Karnaca’ya yol alın. Mark of the Outsider ve yeni, güçlü yeteneklerle donanmış bir şekilde düşmanlarınızı takip edin ve hakkınız olanı geri alın.