blank

Gears of War 4 İlk 20 Dakika Paylaşıldı

Gears of War 4 İlk 20 Dakika Paylaşıldı

Oyun dünyasının en sevilen video oyunlarından birisi olan Gears of War serisinin yeni oyunu Gears of War 4’ün Prologue bölümünden 20 dakikalık bir oynanış videosu oyunculara sunuldu.

 

Gears of War 4 İlk 20 Dakika Paylaşıldı

 

Çıkışına az kalması ile birlikte her geçen gün yeni bilgiler gelen yapımdan bugünde oyunun giriş bölümü olan Prologue’den 20 dakikalık bir oynanış videosu paylaşıldı. Gears of War 4, oyuncuları giriş bölümünde geçmişe götürüyor. Locust saldırısından önce gerçekleşen Pendulum Savaşı’nı ve Locust saldırısının olduğu Emergence Day’i ve son olarak Locust savaşının son kısmını Prologue bölümünde oynuyoruz. Ayrıca serinin eski oyunlarında görmeye alışık olduğumuz Dominic Santiago gibi isimleri de Prologue bölümünde görebiliyoruz.

Unreal Engine 4’ün nimetlerinden sınırsızca faydalanan Gears of War 4’de, serinin baş rolünde olan Marcus Fenix oldukça yaşlanmış bir şekilde karşımıza çıkacak. Marcus Fenix ile oynamaya alıştığımız seride bu sefer oğlunu yöneteceğiz. Kendine özel büyük bir kitlesi olan serinin hayranları, bu oyunun serinin en iyi oyunu olacağını iddia etmeye başladılar bile. Özellikle serinin önceki oyunu Gears of War 3’den 25 yıl sonrasını ele alan Gears of War 4, bu açıdan da oyunculara merak uyandırmayı başarıyor. Swarm adı verilen bir tehditin ortaya çıkmasıyla birlikte bu tehdit insanoğlunu yok etmek için uğraşıyor. Oyuncuların amacı ise bu tehdidi ortadan kaldırmak için zorlu bir savaşa katılmak olacak.

Xbox One’a özel olarak 11 Ekim tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca Windows 10 işletim sistemini kullanan oyuncular da oyunu oynayabilecek. Dün Xbox One için ön yüklemeye açılan yapımın Prologue bölümünden gelen 20 dakikalık oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Gears of War 4 İlk 20 Dakika