blank

GTA 5 Code 201 Hata Kodu ve Çözümü

GTA 5 Code 201 Hata Kodu ve Çözümü

Son büyük güncelleme ile yeniden gündeme gelen sorunun çözümünü sizler için hazırladık. Yine bir çok kullanıcı 54 MB’lık bir Social Club güncellemesi sonrasında Code 201 ve Code 202 hatası alıyorlar ve bunun çözümü aslında basit. Sizlere öncelikle şunu söylememiz gerekiyor. Bu çözüm hiç bir şekilde herhangi bir siteden veya farklı bir kuruluşun yaptığı bir dosya ile falan çözülmeye kalkan bir çözüm değildir. Resmi Rockstar Games sunucularından alınmış kurulum dosyalarıdır. Son güncellemesi yapılmış kurulum dosyaları ile bu sorun direk çözülmektedir. Herhangi bir şekilde farklı bir program veya yardımcı bir şeye gerek yoktur. Sizlere başka yollar ile düzeltmenizi yazan herhangi bir kuruluşa itimat etmeyiniz. Rockstar Games resmi olarak kendi kurulum dosyalarının tamamını kendi bünyesinde barındırmaktadır zaten. Bu yüzden diğer başka kurulum dosyalarına güvenmeyiniz. Başka bir yolu ve bir çok şeyi denedikten sonra bunları denemeye kalktığınızda bir sorun ile karşılaşırsanız bunun bir çözümü yoktur. Oyunu tamamen sil baştan kurmanız gerekebilir. Bu yüzden hiç bir şekilde başka bir çözüm yoluna başvurmayınız. 


Şimdi sizlere kısaca yapmanız gerekenleri maddeler halinde sıralıyoruz;

  1. Hata kodunu aldıktan sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yok, Social Club falan silmeye çalışmayın. Hiç bir şeyi ellemeden söylediğimiz şekilde bir yol izlerseniz sıkıntısız bir şekilde güncellemenizi yapıp oyuna girebilirsiniz
  2. Öncelikle resmi olarak Social Club Update kurulumu yapmamız gerekiyor. Hiç bir şey yapmadan önce BURAYA resmi Social Club Update sürümü tıklayıp indirin
  3. Ardından yine Launcher update yapmamız gerektiği için yine yukarıdaki Setup dosyasını indirdikten sonra BURAYA tıklayıp resmi Launcher update indirin.

Bu 2 adet Kurulum dosyasını indirdikten sonra sıralamayı şaşırmamanız gerekiyor;

  • Öncelikle ismi : Social Club Setup yazan dosyayı kuruyoruz.
  • Sonra ismi : GTA 5 Launcher yazan dosyayı kuruyoruz.

Bu iki dosyada resmi kurulum dosyalarıdır. Buradan indireceğiniz hiç bir şey herhangi bir yerden değil, Rockstar Games resmi sunucularından alınmış kurulum dosyalarıdır. Gönül rahatlığı ile indirme yapıp kurabilirsiniz.

Bu iki kurulumu yaptıktan sonra normal Masaüstünde GTA 5 kısayolundan oyunu direk açabilirsiniz. Sorunsuz şekilde çalışacaktır. Bu sorun bizlerde yaşadık, resmi olarak iletişime geçtik ve aldığımız cevaplar bu şekilde oldu. Bu yüzden başka bir yola başvurmamanızı öneririz.