blank

GTA 5 Online BIKERS Detayları

GTA 5 Online BIKERS Detayları

 

GTA Online’ın son zamanlarda en çok beklenen DLC’si haline gelen BIKERS sonunda yayınlandı. GTA Online DLC’si BIKERS çıkışını yapmasıyla birlikte yüksek puan oylamasına tutuldu resmen. Daha önce birkaç kez haberini yaptığımız DLC, Xbox One, PC ve Playstation 4 için ücretsiz olarak yayınlandı.

GTA 5 Online BIKERS Detayları

GTA 5 Online BIKERS Detayları

Blaine County ve Los Santos bölgelerinde takılacak olan yeni motorcular birçok özellikle karşımıza çıkıyor. Yasadışı işlerle bol bol uğraşacağımız yeni DLC ile, resmen bir motorcunun hayatını yaşayacağız. Yeni bir motor filosunu yönetebileceğiniz veya üyesi olabileceğiniz çetelerde rakip çetelerin başına bela olabileceksiniz. Karşı çetelerle hep bir yarış içinde olacaksınız ve üstünlüğünüzü korumak için elinizden geleni yapacaksınız.

Girişkenliği ile kendini gösteren kişiler zamanla motorcuların başına geçebilir ve yeni motorcu başkanı olabilir. O yüzden katıldığınız görevlerde en iyi skoru almak için elinizden geleni yapın. Motorcu hayatını en iyi şekilde yaşayabileceğiniz bu yeni güncelleme de sonradan katılanları görevlerde en iyi şekilde de kullanabilirsiniz.

 

GTA 5 Online BIKERS Detayları

Başkan Vekili – Yol Kaptanı – Sağkol – Sokak Elemanı gibi farklı rütbelendirmeler yaparak da çete içinde herkese bir görev verebilir çeteyi anlamlandırabilirsiniz. Motorcu olanlar gelirken kendilerine has yeteneklere de sahip oluyor ve onları istediği geliştirebiliyorlar. Bu geliştirmeleri ise çeteye yaptıkları katkıyla yapabiliyorlar. Yalnız GTA 5 Online BIKERS Detayları bunlarla da sınırlı değil.

gta-5-online-bikers-detaylar-1

GTA 5 Online BIKERS Detayları

Oyunda motorcular için önemli olan özelliklerin arasında Kulüp evleri önemli bir alanda durmakta. Rancho sokaklarından Paleto Körfezine kadar 12 adet kullanılabilir kulüp evleri bulunmakta. Maze Bank Foreclosures isimli websitesi üzerinden alabileceğiniz bu mekanların hepsi bar üzerine kurulu geliyor ve içerisinde dart, bilek güreşi etkinlikler yapabiliyorsunuz ve çeşitli tablo gibi eşyaları da geliştirebiliyorsunuz. Her kulüp evinin kendisine has toplantı salonu da bulunmakta ve burada çeşitli kontratlar seçerek görevlere gidebildiğiniz gibi rol amaçlı toplantılar da gerçekleştirebiliyorsunuz. Görevler dışında para kazanabileceğiniz bazı küçük kontratlar da bulunmakta. Para kazanma dışında eğer bir çete üyeniz tutuklandıysa o tutuklanan ekip üyesini kurtarmak için zor seviyeli kontratlara da girişebiliyorsunuz. Los Santos’un sokaklarında farklı motorcu çetelerinin üyelerini de gasp edebilir, onları düşman ilan edebilirsiniz.

gta-5-online-bikers-detaylar-2

GTA 5 Online BIKERS Detayları

İşyeri sistemine de yeni bazı özellikler eklendi. Bu özelliklerden birisi ise küçük işletmelerde yaşandı. Bundan sonra işletme tam anlamıyla kurulmadan operasyonlar başlatamıyorsunuz. İşletme kurulumu tamamlandıktan sonra ise küçük büyük operasyonlar düzenleyebilir ve bu operasyonlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sahtecilik de yapabileceğiniz bu yeni sistemle birlikte kirli parayı istediğiniz gibi döndürebileceksiniz. Tabi para kazandıkça ve işleriniz büyüdükçe güvenliği yükseltebilir, eleman sayısını arttırabilir ve ekipmanlarınızın seviyesini yükseltebilirsiniz.

gta-5-online-bikers-detaylar-3

GTA 5 Online BIKERS Detayları

Nightblade, Chimera ve Rat Bike’ın da içinde olduğu 13 yeni aracın da eklendiği oyunda arkadaşlarınızla en güzel görevlere co-op olarak girebilir ve çevrimiçi oyunun tadına doyabilirsiniz. Üstte bahsettiğimiz özelliklerin dışında birbirinden farklı birçok dövmenin ve savaş baltası, havuz sopası  silahların da eklendiği bu yeni DLC ile oyun zevkinizi farklı bir boyuta taşıyacaksınız. GTA Online dünyasının en büyük yeniliklerini ve güncellemelerini barındıran DLC’yi Steam üzerinden otomatik yükleyebilir veya Social Club üzerinden indirebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HLX9KaYWDSM