blank

GTA 5 Yeni DLC ve Soygunlar Gelmeyecek

Grand Theft Auto V her zaman gelişime açık bir oyun oldu. Başlarda sunucu problemleri yüzünden bazı sorunlar yaşasa da, ücretsiz güncellemeler ile zaman içerisinde gözle görülebilir bir gelişim geçirdi.

Bu güncellemelerin son örneği haberini yaptığımız FreeMode Events Güncellemesi olmuştu. Bu güncelleme ile bekleme ekranı ve lobilerden kurtulup, açık dünyada sürekli döngü halinde başlayacak ve bitecek olan etkinliklere direk katılabileceğimizi aktarmıştık. GTA Online için bu güzel haberin ardından gelen haberler ise kullanıcıları üzecek türden..

Heist

Rockstar önceliklerinin,haftalık 8 milyon kullanıcı girişinin olduğu GTA Online’ın olduğunu açıkladı. Tasarım Yönetmeni Imran Sarwar yaptığı röportajda DLC paketi ile ilgili soru sorulması üzerine, “Şu anda tüm odağımız, beklentilerimizin üstüne çıkan GTA Online üzerinde.” dedi.

Soygunlara gelecek olursak, yapımcı firma Rockstar düşünüldüğünden daha zor olduğu için soygunlar yerine, yeni deneyimler üzerine odaklanıyor. Yapımcı firma bu konuda da kaçamak konuştu; “Soygunlar muazzam girişimlerdi ve şu anda GTA Online’da oyunculara sunmak için çalıştığımız başka fikirlerimiz var.” 

Genel olarak bakıldığında, ne DLC paketi ne de yeni soygunlar kısa süre içerisinde gelecek gibi görünmüyor.