blank

The Last Guardian Gold Seviyesine Ulaştı

The Last Guardian Gold Seviyesine Ulaştı

genDESIGN tarafından geliştirilen ve Sony Entertainment tarafından dağıtılacak olan yeni oyun The Last Guardian’ın geliştirme süreci tamamlandı. Gold sürümüne ulaşan yani tamamlanan oyun Sony’nin Twitter adresi üzerinden atılan bir tweet ile duyuruldu.

The Last Guardian

En son Electronic Entertainment Expo 2009 fuarında gözüken ve daha sonra alınan ertelemelerle birlikte gözden kaybolan oyun, bu haberle birlikte tekrardan gün ışığına çıkmış durumda. Geçtiğimiz günlerde Playstation 4 için satışa çıktığında kullanacağı kapağını da belirleyen genDESIGN ve Sony, tekrardan oluşan ilgiden büyük bir memnuniyet duyuyor sanırım. Tek umudumuz tekrardan bir ertelenme durumunun yaşanmaması. Çünkü bu oyunun duyurulmasından bu yana tam 7 yıl geçti. Artık bu bekleyiş sonlanmalı.

Ico ve Shadow of the Colossusgibi Playstation 2’nin klasikleşmiş oyunlarına benzer bir tarz kullanacak olan The Last Guardian oyununda Trico isimli dostumuzla birlikte isimsiz bir çocuğu canlandıracağız. Daha önce 2009 da duyurulan, 2011’e ertelendikten sonra tekrar bir ertelenme ile günümüze kadar gelen çıkış tarihiyle birlikte oyunumuza duyurulana göre 6 Aralık 2016 tarihinde kavuşuyoruz. Shuhei Yoshida’ya da bu güzel haberi bizlere ulaştırdığı için teşekkür ediyoruz. Bu arada belirtelim, oyun sadece Playstation 4 konsoluna çıkacak. Xbox One ve PC konsol oyuncuları ne yazıkki oyunu oynayamayacaklar.