blank

Guild Wars 2 F2P Modeli ve İlk Raid Açıklaması

PAX Prime 2015 etkinliği devam ederken, ArenaNet başkanı Mike O’Brien Guild Wars 2’nin ücretsiz sürümünün oyun sonu içeriklerine izin verir şekilde açıldığını duyurdu. Panelin sonunda ise GW 2, tüm kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak indirilebilir bir hale geldi.

Şuan için tüm kullanıcılara tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan yapımın yeni F2P (Oynaması Ücretsiz) oynanış modeli, Heart of Thorns isimli ek paketin çıkışıyla biraz değiştirilecek.

Herhangi bir şekilde satış modelini değiştirmeyecek olan GW 2, gelecek olan ek paketiyle birlikte ücretsiz kullanıcıları biraz kısıtlayacak. Peki bu kısıtlamalar neler olacak?

  • Ücretsiz hesaplar belirli bir karakter yaratma ve envanter kapasitesine sahip olacak.
  • Genel sohbet konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmazken, özel mesajlaşma sistemini sadece 30 saniyede bir kullanabilecekler.
  • Diğer oyunculara çeşitli eşyaları posta yoluyla gönderemeyecekler.
  • Son olarak ise World vs World savaşlarına katılmak için 60. seviyeye gelmiş olmaları gerekecek.

Aslında bu belirtilen kısıtlamalar, piyasada bulunan herhangi bir F2P modeline sahip Devasa Online Oyun’dan çok daha az görünüyor. Lakin bunlara yenileri ilerleyen zamanlarda eklenir mi? İşte orası henüz belli değil.

Tüm bunların dışında yapımın ücretsiz sürümünü oynayan kullanıcılar eğer bu engellerden kurtulmak isterlerse, tek yapmaları gereken Heart of Thorns isimli ek paketi satın almak olacak.

Ayrıca panelde bahsedilen diğer bir konuysa, oyuncuların çok uzun süredir bekledikleri raid sistemiyle ilgili oldu.

Yapıma Heart of Thorns ek paketiyle birlikte eklenecek olan raid’ler 10 kişilik olacak şekilde hazırlanmış durumda. Ayrıca bu raid’lerin zorlukları, yapımda daha önceden hiç bir yerde görmediğiniz türden olacak ve oyuncuları ciddi şekilde sınayacak. Son olarak, yeni raid’lerden ilki toplamda üç kanattan oluşacak fakat bunlardan sadece ilki Heart of Thorns ek paketiyle birlikte oyunculara sunulacak. Diğer iki kanat, ek paketin çıkışından bir süre sonra sırayla açılacak.

Guild Wars 2: Heart of Thorns’un yayınlanan çıkış tarihi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Guild Wars 2: Heart of Thorns Çıkış Tarihi Fragmanı

Guild Wars 2: Heart of Thorns’un çıkış tarihi, PC platformu için 23 Ekim olarak belirlendi.