blank

H1Z1 Konsollara Geliştirilmesi İptal Edildi

H1Z1 Konsollara Geliştirilmesi İptal Edildi

Hayatta kalma ve aksiyonu birbiriyle çok iyi bağdaştırmayı başaran ve Steam’ın en popüler çok oyunculu oyunlarından birisi olan H1Z1’in konsollara gelişi ile ilgili üzücü bir haber bugün oyunculara duyuruldu.

Steam’ın erken erişim oyunlarından birisi olan H1Z1, şuanda az çok atlattık diyebileceğimiz zombi tabanlı oyunların popüler olduğu süreçlerden birinde çıkışını gerçekleştirmiş ve aksiyonla hayatta kalma türünü çok iyi birleştirmeyi başarmıştı. Satışlardaki yüksek artış ve oyuncuların yoğun isteği üzerine oyunu konsollara çıkarmaya karar alan geliştirici ekip Daybreak Game Company, E3 ve Gamescom fuarları zamanında da H1Z1’in PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştireceğini resmi olarak duyurmuştu. Ancak yeni gelen açıklamalara göre oyunu konsollarda deneyimlemek için oldukça beklemek gerekecek.

H1Z1 Konsollara Geliştirilmesi İptal Edildi

H1Z1 Konsollara Geliştirilmesi İptal Edildi

H1Z1 Konsollara Geliştirilmesi İptal Edildi

H1Z1’in yapımcısı Chris Wynn bu duyuruyu şu açıklamalarla gerçekleştirdi;

Daha oyunun konsol sürümünü geliştirmeye başlamadan önce bu çalışmayı gerçekleştirmenin bizim için oldukça zor olacağını fark etmiştik. Oyunu konsola uyarlamanın çok zor olacağını biliyorduk ve bunu başarabilmek için ekibimizin tamamının odağını o yöne çevirmesi gerekiyordu. Bunun sonucunda oyunu konsola uyarlama sürecini durdurduk ve odağımızı tamamı ile PC sürümüne çevirdik. Oyunu erken erişimden çıkarıp tam sürüm olarak oyunculara sunduktan hemen sonra odağımızı tekrar konsol sürümüne çevireceğiz ve H1Z1 konsollar için yerini alacak.

Ayrıca Wynn konuşmasının sonunda H1Z1: King of the Hill’in çıkış tarihini de resmi olarak duyurdu. H1Z1: King of the Hill 20 Eylül 2016’da PC için çıkışını gerçekleştirecek.