blank

Halo 5 Çözünürlük Değeri Belli Oldu

343 Industries tarafından Xbox One’a özel olarak geliştirilen Halo 5: Guardians’ın çözünürlük değeri sonunda kesinliğe kavuştu.

Efsanevi seri hatırlarsanız ilk oyunuyla PC platformu için de geliştirilmişti. Lakin bundan sonra gelen devam oyunları Xbox platformuna özel olan yapımın, uzun bir süredir tartışılan çözünürlük değeri problemleri sonunda geliştirici ekip tarafından bir açıklığa kavuştu. Yapım, daha önce Call of Duty ve çeşitli oyunların da Xbox One’da uyguladığı sistemi kullanacak.

Bu sistem ile birlikte normal şartlarda 1080p çalışan oyunlar, duruma göre 900p çözünürlük değerlerine düşüyordu. Özellikle 60fps çalışması istenilen oyunlarda kullanılan bu sistem, aslına bakarsak oldukça mantıklı. Özellikle Xbox One’ın 1080p değerinde yaşadığı problemleri düşünürsek, bu şekilde oyunculara çok daha iyi bir oyun deneyimi sunuluyor.

Halo 5: Guardians için yapılan açıklamada, yapımın 1080p çalışacağı ve demin bahsettiğimiz sistem ile çözünürlüğün duruma göre düşeceği söylendi. Lakin bu çözünürlük düşüşünün kaç olacağı henüz belli değil. Hatırlarsanız yapımın çevrimiçi beta testleri 720p çözünürlük değerinde gerçekleşmişti, bu da kafalara oyunun 720p’ye düşebileceği durumunu getirdi… Konuyla ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.