blank

Halo 5 Guardians Performans Testi

“DigitalFoundry” isimli YouTube kanalı oyun performans analizleriyle oldukça ünlü bir kanaldır. Piyasaya sürülmüş ya da henüz piyasaya sürülmemiş yapımlara gerçekleştirdikleri testlerle ilgi çeken ekip, bu sefer de Halo 5 Guardians testiyle karşımıza çıktı.

Xbox One platformu için özel olarak geliştirilen Halo 5 Guardians, kısa bir süre sonra platformun sahipleriyle buluşacak. Daha önceki oyunlarıyla oldukça kaliteli bir izlenim oluşturan Halo serisi, ilk oyunundan sonra yoluna Xbox platformuna özel olarak devam etme kararı aldı.

Yayınlanan bu performans testinde özellikle yapımın çevrimiçi modlarında sergilediği performans net bir şekilde görebiliyoruz. 60fps değerine neredeyse sabit bir şekilde çalışmayı başaran yapım, lakin sahip olduğu 720p çözünürlük ile gerçekten günümüzün çok gerisinde kalıyor. Bu çözünürlük değerinin sonradan yükseltileceğini ve piyasaya sürüldüğünde 900p ya da 1080p bir oyun tecrübesi sunması beklenen yapım, tek kişilik hikaye modunda ise oldukça dalgalanan bir fps değerine sahip durumdaydı. Ayrıca yapımın tek kişilik hikayesinde de çözünürlük değeri 1080p olarak belirlendi fakat bu aktif çözünürlük kullanacak olan yapım, duruma göre bu değeri daha aşağı bir değere çekecek. DigitalFoundry tarafından yayınlanan bu performans testini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Halo 5 Guardians Performans Testi

Halo 5: Guardians?ın çıkış tarihi, Xbox One platformuna özel olarak 27 Ekim olarak belirlendi.