blank

Halo 5 Serideki En İyi Açılışı Yaptı

Halo serisinin Xbox One için çıkan son oyunu olan Halo 5: Guardians, Microsoft’tan yapılan açıklama ile Halo serisindeki en iyi açılışı yapan oyun olduğu belirtildi. 400 milyon dolarlık satış ile de beraber şuana kadar Xbox One’da en çok satan oyunda oldu.

Microsoft’un yaptığı açıklamada Halo: Guardians’ın ne kadar adet sattığı açıklanmasa da çıkışından sonraki ilk haftasında 400 milyon dolarlık bir satış yaptığı duyurdu. Bu satışın içerisinde oyun ile beraber Halo: Guardians temalı araçlarda bulunuyor. Normalde böyle büyük bütçeli yapımlarda oyunun satışı rakamı verilip oyun ile alakalı eşyaları içinde bulunmadan gelir açıklanırken Microsoft değişik bir şekilde hepsini toplam olarak verdi. Aslında serideki belki en iyi oyun olan Halo 3 çıktığı ilk haftada 300 milyon dolarlık bir gelir elde etmiş ve bu gelirin içinde sadece oyunun satışı bulunuyordu. Beklenildiğinden düşük puanlar alan Halo: Guardians için Microsoft’un beklenen satışlardan çok daha az sattığı için böyle bir açıklamaya gitmiş olabileceği düşünülüyor.

Şuan için Xbox One için satışlar ve Xbox Live üzerinde oynamada birinci olan oyun, Xbox One içinde bulunduğu kötü durum karşısında biraz rahatlamasına yardımcı olacak gibi duruyor.