blank

Harry Potter GO Geliyor

Harry Potter GO Geliyor

Çıkışıyla birlikte bütün dünyayı kasıp kavuran, oyun gündemlerinde en başı sırtlayan Pokemon GO, halen daha bir çok ülkede çıkışını gerçekleştirmemiş olsa da bir çok sosyal medya platformunun kullanıcısından daha fazla oyuncuya sahip olmayı başardı.

Harry Potter hayranları tarafından bir süredir dedikodusu dönen Harry Potter GO oyunu hakkında bazı spekülasyonlar dönüp duruyordu. Dün CogConnected’in yayınladığı bir habere göre Pokemon GO’nun geliştiricisi Niantic’in, Harry Potter GO için çalışmalara başladığı belirtildi. Açıkçası görünen o ki Niantic, Pokemon GO’dan sonra şimdi de Harry Potter hayranlarını Harry Potter GO için sokaklara çıkaracak gibi.

 

Harry Potter GO Geliyor

Harry Potter GO

 

J.K Rowling’in hali hazırda heyecanlı ve gururlu olduğu bu noktada, bir de Harry Potter GO oyunu çıkarılır ve oldukça popüler hale gelirse kendisinden yine Harry Potter hayranlarını duygulandıracak sözler duyabiliriz. Bildiğiniz üzere dün itibari ile Harry Potter’ın 8.kitabı Harry Potter and the Cursed Child, Türkçe ismiyle Harry Potter ve Lanetli Çocuk; gala ve ilk gösterimin ardından çıkışını gerçekleştirdi. Harry Potter hayranları da aynı şekilde yeni kitabın ve belkide devamı gelecek olan serinin yıllar sonra mutluluğunu yaşarken bir de yeni nesile hitap eden yepyeni bir Harry Potter oyununun gelebilecek olması onları heyecanlandıracak cinsten bir haber.

Şimdilik kesinlik olmasa da şuanda durum tamamen Niantic’in elinde. Daha önce Pokemon GO için Nintendo’nun telif haklarını satın alan Niantic, Harry Potter GO için ise Warner Bros’dan telif haklarını almak zorunda.