blank

Hayat Kurtaracak MGS 5 İpuçları

Yaklaşık bir hafta önce, PC, PS4, PS3, Xbox One ve Xbox 360 platformlarına çıkışını gerçekleştirmiş olan serinin son halkası Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, bizleri oldukça zorlu ve uzun bir serüvene dahil ediyor.

Hikayesi, bu hikayenin anlatımı, karakterleri ve bol bol şok edici sahnesiyle MGS V: The Phantom Pain şimdiden yılın oyunu olmanın en büyük adaylarından bir tanesi olmuş durumda. Sadece ana hikayesiyle 40 – 50 saatlik bir oyun serüveni vaad eden yapım, yan görevlerle birlikte bu süreyi rahatlıkla ikiye katlayabiliyor. Bu serüvende kimi zaman gerçek bir yılan, kimi zaman Terminatör, kimi zamansa hayalet olmamız gerekiyor, peki tüm bunları gerçekleştirirken bilmemiz gereken en önemli şeyler nedir?

İşte bu galerimizde sizlere daha keyifli bir oyun tecrübesi sağlayacak ve kimi zaman hayat kurtaracak türden ipuçları vereceğiz. İyi oyunlar dileriz!

Hayat Kurtaracak MGS 5 İpuçları

D-Dog Sizin Sessiz Yardımcınız

Metal-Gear-Solid-Phantom-Pain-DD

Oyundaki tek yılanın siz olduğunuzu düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz! Oyuna başlamanızın üzerinden çok geçmeden ekibinize katabileceğiniz D-Dog ya da DD, en az sizin kadar sessizce ilerleyebiliyor. Bir süre sizinle görevlere katıldıktan sonra iyice gelişen bu sevimli yardımcı, gerçek yüzünü düşmanlarına karşı göstermeye başlıyor. DD’ye vereceğiniz öldürme komutları, diğer düşmanlar tarafından görülmediği sürece asla duyulmayacaktır. Ayrıca DD’nin düşmanları ortadan kaldırma animasyonu ise gerçekten tatmin edici bir görsellik de sunuyor.