blank

Hayır, Tekken X Street Fighter İptal Edilmedi

Yaklaşık beş yıl önce San Diego Comic-Con 2010?da açıklanan Tekken X Street Fighter oyunu konusunda uzun zamandır her hangi bir haber gelmiyordu.

Tekken ve Street Fighter oyunlarının hayranları en sonunda oyunun iptal olduğunu düşünmeye başlamıştı ki en son yapılan açıklama yüreklere su serpti. Hala yapım aşamasında olduğu söylenen Tekken X Street Fighter oyununun yapımcısı Katsuhiro Harada Japon oyun dergisi Famitsu ile yaptığı röportajda Tekken X Street Fighter oyununun iptal edilmediğini duyurdu.

Fakat Katsuhiro Harada oyunun iptal edilmediğini ama çıkmasına daha çok olduğunu belirtmiş. Oyun tasarımcılarının ve yapımcılarının şu an için Tekken 7, Pokken Tournament, Project Treasure gibi oyunlar için çalıştıklarını belirten Harada üstüne basa basa oyun için ayrılan bütçenin halen yerinde olduğunu söylemiş. Şu an için sadece poligon modellemeleri, hareketleri ve sistemini bitirdiklerini belirten Harada önlerinde daha çok yol olduğunu söylemiş.

Şu anda Street Fighter V ve Tekken 7 oyunları yolda olduğunu belirten yapımcı Namco?nun Tekken X Street Fighter oyununun çıkış tarihi konusunda halen zor zamanlar yaşadığını söylemiş. Katsuhiro Harada?nın açıklamalarına göre hala umudumuz var ama anlaşılan şimdilik Street Fighter V ve Tekken 7 oyunları ile idare edeceğiz.