blank

Hellblade Gerçek Zamanlı Sinematografi

Hellblade Gerçek Zamanlı Sinematografi

Oyun dünyası milenyum yıllarına giriş yapmamız ile birlikte artık sinema sektörü ile bir çok alanda rekabet içine giriyordu. Ancak bu rekabet son yıllarda artık müthiş bir fark açtı. Tabi ki bu fark tamamen teknolojik olarak.  Hareket algılama teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte gerçek dublörler kullanmaya başlayan oyun yapımcıları, yüz tarama teknolojisinin olgunlaşması ile birlikte gerçek aktörleri de karşımıza çıkarmaya başladı.

Artık bir çok Hollywood Yıldızları bir çok oyunda görev aldılar rollerini yaptılar. Oyun yapımcıları artık hem senaryo olarak, hem görsel tasarımlar olarak, oluşturulan atmosfer, hikayenin yansıtılışı gibi bir çok ama akla gelmeyecek bir çok alanda sinema sektörü ile çok büyük rekabet içerisinde. Son zamanlarda Virtual Reality ile farklı bir boyutu daha açılmış olacak oyun sektörünün inanılmaz bir ilerleyişi var. Hellblade Gerçek Zamanlı Sinematografi olarak sizlere yazdığımız bu haberde Hellblade yapımcılar tüm hünerlerini ortaya koyuyorlar diyebiliriz.

 

Hellblade Gerçek Zamanlı Sinematografi

 

 

Hellblade’in yapımcısı Ninja Theory ise işi biraz daha ileri götürüp, oyuncuların tüm yüz, vücut ve mimiklerini gerçek zamanlı olarak oyun içerisine aktarmayı başardı. Bu sayede oyuncular rollerini icra ederken görsel anlamda gerçek geri bildirim alabiliyor ve ortaya çok daha gerçekçi ve başarılı oyuncular koyulabiliyor. Tabi bunun yanı sıra Hellblade Gerçek Zamanlı Sinematografi açısından Hellblade inanın çok yüksek bütçeli Hollywood filmleri ile rekabet eder ki bir çoğundan daha üstün olduğunu düşünüyoruz. Sadece bununla kalmayıp bu işi birde sinema sektöründeki gibi müthiş paralar ile değil çok daha ucuz fiyatlara yapan Hellblade gerçek zamanlı sinematografi için  resmen inanılmaz düşük bir bütçe ile çalışıyor. Hellblade Gerçek Zamanlı Sinematografi neden sizce bu kadar ünlendi bir anda diyorsanız. Çünkü yapımcılar bu iş için gerçekten müthiş bir emek sarf ediyorlar. Yapılmamış bir şey ortaya koyuyorlar. Doğal olarak 2016 En iyi gerçek zamanlı grafik ve interatkif ödülünü almadı.

Hellblade Gerçek Zamanlı Sinematografi Videosu