blank

Hideo Kojima Yeni Bir Süpriz mi Yapacak?

Detaya girmeden önce, bunların tamamen kanıtlardan yola çıkarak tahmin olduğunu ve resmi herhangi bir açıklamanın olmadığını belirtmek isteriz.

Hepimizin bildiği üzere, Hideo Kojima isminin olduğu projelere easter egg’ler, anagramlar* saklamayı seven bir isim. Dünyayı, haber sitelerini uzun süre meşgul eden “kafa nakli” haberi Hideo Kojima’nın eseriydi ve aslında bir viral reklamdı. Yayınlanan resimlerdeki sözde kafa naklini gerçekleştirecek olan doktor, Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’de oyunun başındaki hastane sahnesindeki doktordu. Başka bir örnek ise,  Dr Canavero “head anastomosis venture” yani kafa birleştirme girişimi olarak çevirebileceğimiz ifade için HEAVEN kısaltmasını kullanılıyordu. Yine bu ifade, Metal Gear Solid’de ölen kötü karakterler için “Outer Heaven” olarak kullanılıyor.

MGS5 Black

Kısa süre önce Reddit kullanıcsı u/FRANKOH_, MGS 5: The Phantom Pain’de ordunuza alabileceğiniz yeni bir asker buldu; askerin ismi Black Hound. Bu isim ise, ingsoc.org websitesinde şaka olarak geçmekte ve bu site Hideo Kojima’nın yeni bir projesi olabilecek şeylere işaret etmesinden dolayı oldukça merak uyandırıcı. Tabi ki bu durum tamamen alakasız veya öyle denk gelmiş olabilir. Konu Hideo Kojima olunca net konuşmak çok zor…