blank

Hidetaka Miyazaki Dark Souls 3 Zorluğu Hakkında Yorum Yaptı

Son yılların hayranları tarafından yetişkinler için çıkan tek oyun ünvanını alan Souls serinin yeni oyunu Dark Souls 3’ün çıkmasına aylar kala oyunun yönetmeni Hidetaka Miyazaki oyunun zorluğu hakkında yorum yaptı: “Dark Souls 3’ü oyun oyuncular tarafından bitirebilir yapacağız.”

Yaptığı bu yorum ile birlikte zaten çoğu kişi için zor gelen Souls oyunlarının, Dark Souls 3 ile artık çıtayı nereye çekeceği iyice merak konusu oldu. Hidetaki Miyazaki ayrıca oyundaki şans faktörünü de gözlemleme, planlama ve temelleri öğrenme gibi faktörler ekleyerek sıfıra çekmek istediklerini belirtti. Oyunun zor olması gerektiğini fakat zorluğun öğrenilebilir ve haksız bir şekilde şansa bağlı olmamasını da röportajında söyledi.

Miyazaki ayrıca Dark Souls 3’ün sadece serini deneyimli oyuncularına da değilde gelecek yeni oyunculara da uyum sağlayacağını belirti. Deneyimli oyuncuların yeni mekanik ve taktikler ile yeni bir deneyim yaşayacaklarını, yeni gelecek oyuncuların ise zor bir oyunla karşılaşacaklarını fakat bunun eğlenceli bir serüven olacağını belirtti.