blank

Horizon Zero Dawn İçeriği Hakkında İddialı

2016 yılının en çok beklenen yapımlarından bir tanesi olan oyunun yapımcı firması Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn’ın başarılı bir yeni yapım olmasını istiyor ve bunu da oyunculara farklı bir şekilde sunmayı hedefliyorlar.

Guerilla Games yöneticilerinden Herman Hulst, bu güne kadar gördüğümüz en büyük açık dünya oyununu yapmayı hedeflemediklerini ama oyunun saatlerce keşif deneyimi sunduğunu belirtti.

“Bu güne kadarki mümkün olan en büyük haritayı yapmak hiç bir zaman hedefimiz olmadı, çünkü aslında olay bundan ibaret değil, olay deneyimin kalitesi ve makinalarla olan savaşta taktiksel saldırı. Ama Horizon Zero Dawn’ın büyük bir haritası var ve saatler sürecek keşfedilecek içerik var.”

Şu ana kadar oyun hakkında hiç bir şey bilmiyor değiliz evet ama Guerilla Games bazı şeyleri yavaştan almayı, oyunculara hayal gücünü kullandırmayı seviyor gibi görünüyor. Aslında oyunu ilgi çekici kılan özellik sadece bu değil, firmanın şu ana kadar açıkladığı bilgilerde oyuna karşı sergiledikleri yaklaşım da oldukça dikkat çekici oldu. Mesela oyunda ateşli silahların özellikle olmayacağını ve oyuncuların karşılacakları düşmanlarla zorlu savaşlara girmelerini istemeleri gibi fikirler, oyun için daha da heyecanlanmamıza sebep oluyor. Yakın zaman içerisinde bahsedilen içeriklerin detaylarını görmek için sabırsızlanıyoruz.. RPG ve aksiyonun birlikte yer alacağı Horizon Zero Dawn için çıkış tarihi, PS4 platformuna özel 2016 olarak belirlendi.