blank

Horizon Zero Dawn İçin Silahların Olmama Nedeni Açıklandı

Bilindiği gibi E3 2015’de ilk kez tanıtımı yapılan ve kısa sürede PS4’ün en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olmayı başaran Horizon: Zero Dawn, 2016 yılında sadece PS4 için piyasadaki yerini alacak. Özellikle, eski Bethesda ve CD Projekt RED çalışanlarından oluşan kadrosuyla dikkat çeken yapımı konsol sahipleri heyecanla beklemeye başladı.

Bu sırada oyunun yönetmeni Mathijs De Jonge ise oyunda neden ateşli silahların bulunmayacağı konusuna açıklık getirdi. Mathijs De Jonge’un söylediğine göre, yaratmak istedikleri dünya gereği oyuncuları daha ilkel bir şekilde savaşmak durumunda bırakmak istemişler. Ateşli silahların oyuna eklenmesi tüm oyunun tadını kaçırabilir ve oyunu çok daha kolay bir hale getirebilirmiş. Ayrıca Mathijs De Jonge, Oyuncuların karşılaşacakları robot düşmanlarının ne olduğunu anlamaya çalışmasını ve onlarla zorlu savaşlara girmesini istediklerini de sözlerine ekledi.

Gösterilmiş olan tek bir oynanış videosuyla bizleri kendisine mest eden Horizon: Zero Dawn’ın henüz kesin bir çıkış tarihi verilmiş değil ama yapım büyük olasılıkla 2016 başlarında bizlerle buluşacak. Yapımla ilgili yeni haberler geldikçe, sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.