blank

Kholat Gerçek Hikayeli Korku Oyunu

Bir dönem korku oyunları felaket şekilde çoğalmış ve her ay en azın 2 tane korku oyunu çıkıyordu ve oynayıp oynayıp korkuyorduk.

Bu yaz yine korku oyunları kendilerini göstermeye başladı. Kholat yeni korku oyunu da kaybolan bir grup dağcıyı konu alacak ve gerçek bir hikayeden esinlenildi. Dear Esther benzeri hikaye odaklı bir oynanış sunan Kholat, oyun içerisinde bir çok şey ile de etkileşim kurabilmenize de olanak sağlıyor. Gerçek hikayesinde de olduğu gibi Rusya da ölü bulunan dağcılar oyunun hikayesinin ortasında. Dağcıların kamp kurdukları çadırlar yırtılmış bir vaziyette ve içeride bu dağcılar yarı çıplak şekilde bulunmuşlar. Olayın ardından bölgede bir çok dedikodu çıkıyor kimileri çığdan kaçtıklarını ve sonucunda bir şekilde kurtulamadıklarını söylüyor fakat bazı insanlarda geceleyin orada turuncu bir ışık gördüklerini öne sürüyor. Fakat olayın sonunda dağcıların kıyafetleri aşırı derecede radyoaktif izler bulunuyor ve olay iyice karmaşıklaşıyor.

İşte bu konu üzerinden gerçek yaşanmış bir olayı bizlere tekrar yaşatmaya çalışacak olan Kholat bakalım korku oyunları arasında yerini sağlam şekilde tutabilecek mi ?

Kholat Gerçek Hikayeli Korku Oyunu Çıkış Tarihi ise 9 Haziran 2015 olarak planlanmış, PC ve MAC platformları için de geliştirilmiş durumda.

Kholat Gerçek Hikayeli Korku Oyunu Video