blank

Kingdom Come Deliverance Çıkış Tarihi Ertelendi

Kingdom Come Deliverance Çıkış Tarihi Ertelendi

Büyük Kickstarter projesi olan Kingdom Come Deliverance binlerce kişi tarafından bağışlar yapılarak geliştirildi fakat oyun için bir erteleme kararı daha alındı. 2014 yılında Kickstarter projesi olarak başlayan bu macera da toplamda 1 milyon Euro gibi büyük bir bağış miktarına ulaşan ekip oyuncuları bir kez daha üzdü

İlk proje oluşturulduğunda ve bağışların böylesine bir miktarda olması göz önüne alındığında Kingdom Come Deliverance orta çağ oyunu olarak tek kişilik RPG oyunları arasında efsanelerden biri olacak gibi gözüküyor. Ancak bu ertelemeler oyuncuları konu hakkında çok bunalttı. Öncesinde Aralık 215 olarak duyurulan çıkış tarihi uzun bir erteleme kararı alınarak 2016 yılının Nisan ayına ertelenmişti. Şimdi ise Kingdom Come Deliverance Çıkış Tarihi Ertelendi bu karar ile birlikte oyunun çıkışı 2017 yılına kaldı.

FPS görüş kamerasına sahip, orta çağ temalı ve gerçekçi yapısıyla ön plana çıkan Kindgom Come Deliverance, konu olarakta Orta Çağ Avrupa’sını konu alıyor. Dönemin Avrupa’sı büyük kargaşa ve çatışmalar ile kasıp kavrulmaktadır. Genç mütevazi bir demirci savaşta her şeyini kaybeder, babasının ölmeden önce ona ettiği vasiyeti yerine getirmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu kaçırılan kralı kurtarmaya ve kanlı çatışmaların tam ortasına sürüklemiştir. Oyunda oyuncunun tamamen kendisine bırakılan bir kader örgüsü var. Yani oyuncu isterse şövalye, isterse gölgelerde yaşayan bir hırsız, isterse bir haydut olabilecek. Tamamen kişisel tercihlere bağlı. Yada tamamen savaştan uzak ikna edici bir sanatçıda olabilir tamamen oyuncunun kendisine bırakılıyor. Oyun tamamen açık dünya bir yapıya da sahip olduğu için ve oyun sadece gerçekçilik üzerine de bir yapıya sahip olduğunda, oyunda büyüler veya yaratıklar vs. gibi bir şeyler söz konusu olmayacak.

Oyunun muhtemel bir versiyonu E3 2016 fuarında tanıtılıp aynı zamanda oyunculara oynatılacak. Ancak erteleme kararı herkesi üzmedi değil.