blank

Kingdom Come: Deliverance İçin Yeni Silah Sınıfları Duyuruldu

Duyuruldu
Warhorse Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan Kingdom Come: Deliverance İçin Yeni Silah Sınıfları duyuruldu.

Ortaçağ mücadelelerinde her silahın her zırhı deldiği gibi yanlış bir bilgi vardır. Ortaçağ ile ilgili her şeyde gördüğümüz zırhlı şövalyelerden de gördüğümüz üzere her silah her zırha hasar veremiyor. Kingdom Come: Deliverance için yeni yayınlanan “Silah vs. Zırh” güncellemesi ile Warhorse Studios zırhların gerçekteki gibi silahlardan hasar almasını sağladı. Böylelikle her silah her zırha aynı etkide hasar veremeyecek.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance oyununda her silah türü ayrı bir zırha etki etmektedir. Bununla ilgili üç farklı istatistik tutan oyunun hasar tarzları şu şekilde;

  • Keskin veya Delici Olmayan Hasar – Ağır zırhlara karşı güçlü.
  • Kesici Hasar – Hafif zırhlara karşı güçlü.
  • Delici Hasar – Zincirli zırhlara karşı güçlü.

Her silahın kendisine has dayanıklılığı ve hızı da bulunmakta. Dövüş yaparak becerilerinizi de geliştirebileceğiniz oyunda daha iyi olmak için kendinizi sürekli eğitmeniz gerekmekte. Kingdom Come: Deliverance’daki RPG sistemi her ne kadar sizi desteklese de dövüşleri kazanıp kazanamamak tamamen size bağlı.

Yeni Silahlar

Farklı kalitede birçok yeni kılıç türü eklenen oyuna yeni kısa kılıç, adi kılıç, balta, balyoz, mızrak ve gürz gibi silah türleri de eklendi.

Bu yeni sürüm ile yeni iki farklı silah türü de Kingdom Come: Deliverance oyununa eklenmiş oldu. Bunlar;

  • Baltalı Kargı: Rakibinizi belli bir mesafede tutabileceğiniz güçlü bir orta sınıf silah. Güçlü kesikler atabileceğiniz ve delikler açabileceğiniz bu silah türü ile rakiplerinize büyük hasarlar verebilirsiniz. Tabi bunu geniş alanlarda yapmalısınız çünkü dar alanlar ve hareket imkanınızın kısıtlandığı durumlarda bu silah sizi yıkıma götürecektir. Son olarak da eğer bir duvar veya benzeri bir şeyin yanında bu silahı kullanmak isterseniz sadece delme özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Hançer: Gizli ve sessiz yaklaşımlarda son derece yararlı ve ölümcül olan Hançer, yakın saldırılarda rakiplerinizi tek bir hasar ile öldürebilirsiniz. Eğer rakibiniz sizi farkederse bu silahı kullanmanın hiçbir amacı olmayacaktır ve sizi sadece ölüme götürecektir.

3 Mart 2016’da PC’de açık betaya geçiş yapan oyunun bu sürümüne erken erişimde satın alan herkes sahip olabilecek.