blank

Kojima Oyuncuların Kafalarını Karıştırmaya Devam Ediyor

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’in çıkışının üzerinden bir aydan fazla zaman geçti, lakin yapım hakkındaki söylentilerin ardı arkası kesilmiyor.

Yapımın bölüm isimleri yayınlandığı zaman, bu listeye yer alan 3. bölüm bildiğiniz gibi yapımın tam sürümünde bulunmuyordu. Oyuncular ise oyunun henüz tam anlamıyla bitmediğine neredeyse emin durumdalar ve şu ana kadar gördüklerimiz de aslına bakarsak tüm bunları onaylan nitelikte. Hideo Kojima’nın ve Konami’nin sorulara verdiği yanıtlar, yaptıkları açıklamalar sürekli olarak yeni soru işaretleri oluşturmakta.

Geçtiğimiz gün ise konuyla ilgili olarak yeni bir gelişme daha yaşandı. Aslına bakarsak sadece bir tesadüften ibaret olabilme ihtimali oldukça yüksek olan bu durum, pek çok oyuncu tarafından Kojima tarafından verilen gizli mesajlar olarak algılandı. Bunlardan ilki Kojima’nın Star Wars gazetesinin 3. sayısını aldığını söylemesi ve bir diğer ise True Detective dizisinin 2. sezon 3. bölümünü izlediğini belirtmesiyle ortaya çıktı.

Güncelleme: Kafa karıştıran mesajlara bir yenisi daha eklendi… Kojima bu sefer de The Killing isimli TV dizisinin 3. sezonunun elinde olmadığını belirtti.

Genel olarak baktığımız zaman sadece bir tesadüf gibi görünüyor olan bu mesajlar, işin içerisinde Kojima’nın bulunmasından dolayı oyuncular tarafından elbette gizli mesajlar gibi algılandı. Eh, aslına bakarsak oyuncular pek haksız da sayılmaz… Bakalım Kojima sadece oyuncularla kafa mı buluyor, yoksa gerçekten de yapım için yeni gelişmeler bizleri mi bekliyor? Konuyla ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.