blank

Konami İle Kojima Gerçekten Ayrıldı mı ?

Daha yeni yayınlanan haberlerde Hideo Kojima’nın Konami’de son gününü geçirdiğini ve veda partisi eşliğinde Konami’den ayrıldığını yazmıştık. Fakat bugün Konami’den gelen açıklamada Hideo Kojima’nın hala bir Konami çalışanı olduğu ve sadece tatil için ara verdiğini açıkladılar.

Tokyo Sports’dan gelen haber göre Konami’nin Tokya merkezinden yapılan açıklamada Kojima’nın hala Konami’de bir çalışan olarak gözüyor olduğu idi. Daha önce yapılan haberlere ve duyumlara göre bu biraz ilginç olsa da Konami, Metal Gear V: Phantom Pain’i yeni bitiren ekibin tatile girdiklerini ve bu kadar uzun süren bir iş sonrasında ise uzun bir süre tatil yapmalarının çok da olağan dışı bir şey olmadığını belirttiler. Yapılan veda partisi ile ilgili olarak da Konami yapıplanın tam olarak ne tür bir şey olduklarını bilmediklerini de belirttiler.

Konami’nin Kojima için yapılan veda partisini bilmediklerini açıklamaları üzerine Simon Parkins aşağıdaki fotoğrafı paylaşarak bunun imkansız olduğunu söyledi. Bu kadar karışık bilgilerden sonra Kojima ile Konami arasında gerçekten ne olduğunu öğrenmemiz için biraz daha beklememiz gerekiyor gibi duruyor.

blank