blank

Konami Konuştu MGS 5 İçin Dördüncü Bir Son Daha Var !

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain çıkmasına çıktı ama yapımın sahip olduğu gizemler kolay kolay bitecek gibi görünmüyor.

Dün yapmış olduğumuz haberden hatırlayacağınız gibi, yapımın sonu hakkında çeşitli soru işaretleri internet gündemini şu sıralar ciddi anlamda doldurmayı başarıyor. Oyun dosyalarında bulunan ama oyunda olmayan “Peace” isimli 3. bölüm, MGS 3: Snake Eater oyununda bulunan Boss karakterinin modellemesi derken kafalar iyice karıştı. Serinin ağır hayranları tarafından kabul edilmeyen ve arkasında çok fazla soru işareti bırakan bitiş sahnesi için sonunda Konami bazı açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili olarak Hideo Kojima ise henüz suskunluğu bozmadı ve bazı şeyler oyuncuların kendilerinin bulması bekliyor gibi görünüyor. Konu Kojima olduğu zaman bu tür şeyler aslında herkese oldukça normal geliyor…

Konami’nin Topluluk Yöneticisi Robert Allen Peeler sonunda oyunculara beklediği şey hakkında küçük ipucu verdi! Konu aslına bakarsak ortaya çıkan (Spoil) bir ara sahneden (Spoil) bir sahneden dolayı başladı. Bir oyuncu böyle bir sahnenin olduğunu Peeler’a Twitter üzerinden gönderdiği bir mesajda belirtiyor ve kendisinden bir açıklama istiyor. Peeler oyuncuya; “Bu sahne oyunda bulunuyor, sahneyle ilgili herhangi bir şeyi açık etmek istemiyorum.” şeklinde bir yanıt veriyor. Oyuncu ise; “Kesinlikle oyunda yok!” cevabını veriyor ve ardından Peeler oyuncuya; “Eğer öyle diyorsan.” cevabını veriyor. Ayrıca Peeler; “Oyuncular henüz oyunda bulunan her şeyi tamamlayamadı. Eğer bir kişi bu sahneyi bu kadar erken bir vakitte, kendisi ilerleyerek izlediyse… etkilendim.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Bu açıklamayla birlikte oyuncuların kafası iyice karıştı. Peeler’ın söylediğine göre yapımda görmediğimiz çok fazla benzer sahneye yer verilmiş durumda ve bunların arasında başka sonlar da yer alıyor. Belki de 3. bölüm olan Peace başından beri oyunda bulunmakta, sadece oyuncular henüz bu bölüme ulaşabilmek için gereken şeyleri yerine getirmeyi başaramadı. Peace isimli bölüm ve Boss karakterine ait modellemeler… tüm bunlar ilerleyen günlerde yavaş yavaş açıklığa kavuşacaktır diye umuyoruz. MGS V: The Phantom Pain ile ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.