blank

Konami MGS 5 Oyuncularını Uyardı!

Hideo Kojima’nın son başyapıtı Metal Gear Solid 5: Phantom Pain’de oyuncular için oldukça tehlikeli bir durum tespit edildi. Haberin devamını okumadan önce, eğer ilk 10 görevi yapmadıysanız spoiler almamak için haberin devamını okumamanızı tavsiye ederiz.

Herhangi bir ana göreve ya da yan göreve giderken, eğer harabelerden geçmemiz gerekiyorsa Quiet ile oyunda ilk kez burada karşılaşıyoruz. Bir anda sinematiğin girişiyle, gözü pek keskin nişancı Quiet harabelerin tepesinden ateş etmeye başlıyor. Görev sonunda Quiet’ı öldürmek ya da etkisiz hale getirip ana üsse götürmek bizim elimizde. Ana üsse götürmeyi seçersek, bir süre sonra Quiet’ı yanımızda görevlere götürmeye başlıyoruz. İşte oyun dosyalarında bununla ilgili küçük bir sıkıntı tespit edildi.

Konami’nin resmi Twitter hesabı üzerinden oyunculara yapılan uyarıya göre, 29 ve 42. görevleri yaparken yanımıza buddy olarak almamamız, eğer alırsak oyunun kayıt dosyalarının bozulabileceği duyuruldu. En baştan başlama gibi bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, dikkat etmenizi öneriyoruz.