blank

League of Legend Dünya Şampiyonu Belli Oldu

Uzun bir yılın ardından dün League of Legends’ın yeni dünya şampiyonu belli oldu. 3-1’lik skor ile KOO Tigers’ı yenmeyi bilen SKT 2. kez şampiyon olarak adını tarihe yazdırdı.

League of Legends Dünya Şampiyonasının Final ayağına namağlup giren SKT, finalde de kaybetmeden kazanıp adına başka bir rekor daha eklemek istiyordu. Fakat KOO Tigers herkesin beklediği gibi direnç göstermeden gitmedi. İlk 2 oyundan sonra herkes SKT’nin namağlup kazanacağını düşünürken, 3. oyunda KOO Tigers kendini toparlayarak SKT’ye turnuvadaki ilk yenilgisini tattırdı. Herkes belki bu galibiyetten sonra KOO Tigers’ın öteki oyunu da alabileceğini düşünürken derken sahneye Faker çıktı ve KOO Tigers’ın tüm hayallerini alt üst etti. 9-0-4’luk skoru ile son oyunu taşıyarak SKT’ye 2. şampiyonluğuna ulaştırdı. Böylece League of Legends tarihinde ilk kez bir takım 2. kez şampiyon oldu ve Faker ile Bengi’de ilk kez 2. defa turnuvayı kazanan oyuncular olarak tarihe geçtiler.

Dünya Şampiyonası’nın bitmesi ile birlikte Riot yeni sezon hazırlıklarını son süret devam ediyor, şu an için yeni sezon değişiklikleri üzerinde çalışıyorlar.