blank

League of Legends Dünya Şampiyonası 30 Milyondan Fazla İzlendi

Büyük ihtimalled bu yılın en büyük E-spor etkinliği olan League of Legends Dünya Şampiyonası tüm dünya genelinde 30 milyondan kişiyi ekran başına topladı.

Gün geçtikçe çok daha fazla insanı etrafında toplamaya başlayan E-spor için izleyici sayısı her yıl katlanıyor. Counter Strike, Starcraft ve Dota gibi büyük markaların bulunduğu e-spor’da kuşkusuz en çok bilinen ad League of Legends’dır. Dün meydana gelen ve büyük ihtimalle bu yılki e-spor etkinlikleri arasında en büyük meyda izlenmesine sahip olan League of Legends Dünya Şampiyonası, Amerikan haber kanalı olan CCTV tarafından verilen bilgiler doğrultusunda 30 milyon kişi tarafından izlenildi. 2 Kore takımı olan SKT ve KOO Tigers arasında yapılan karşılaşma, Berlin’in en büyük arenalarından biri olan Mercedes-Benz Arena’da gerçekleşti. Binlerce kişinin katıldığı etkinlik aynı zamanda birçok site ve televizyon kanalından da canlı olarak verildi.

Teknoloji cağının ilerlemesi ile birliktede de yeni neslin çok daha ilgi göstermeye başladığı e-spor olayları gelecekte şimdikinden çok daha fazla izleyici toplamasına kesin gözüyle bakılıyor.