blank

League of Legends Yeni Ceza Sistemi !

League of Legends’a hızlı ceza sistemi yolda…

League of Legens geliştiricisi Riot oyunda sözlü suçların ( küfür , hakaret ,vb ) cezalandırılma süresini azaltıyor !

Riot League of Legends oyuncularının oyundaki bu kötü davranışları daha az hale getirmek için bambaşka girişimlerde bulunuyor. Geliştirici olumsuz davranış gösteren oyuncuları çok daha hızlı bir şekilde cezalandırmayı amaçlayan , mevcut olan cezalandırma sisteminden oldukça farklı yeni bir cezalandırma sistemi deniyor.

Riot yaptığı açıklamada oyun içerisinde negatif bir davranış oluştuğunda

Oyuncuların hızlı bir şekilde kötü davranış gösteren oyuncuyu rapor ettiklerini aldığımız geri bildirimlerden biliyoruz. Bunu aklımızda tutarak oyuncuların en çok ihtiyaç duyduğu yeni bir cezalandırma sistemi üzerinde çalışıyor ve yeni bir cezalandırma sistemi inşaa ediyoruz. Geri bildirimlerden alınan en uygun cezayı verecek olan ve anında geri bildirim sistemine sahip bu yeni cezalandırma projesi oyuncuları bu sıkıcı olaydan kurtaracak.

League of Legends Yeni Ceza Sistemi

Yeni sistem avrupa serverlarında test aşamasında. Çalışma şekli ise;

  • Soruna neden olan oyuncunun takım arkadaşları veya rakiplerinin raporlarını göndermeleri halinde sistem bu raporların sahte veya doğruluğunu kontrol edecek
  • Sistem bu raporu inceleyecek ve davranışın toplum tarafından yürütülen etik kuralları temel alarak değerlendirmesini yaparak ceza verip vermemeye karar verecek.
  • Sistem kusurlu oyuncunun sohbet günlüğünü kontrol edecek ve cezayı verdiğinde bu oyuncuya davranışını gösteren ekran görüntüleriyle e-posta yoluyla bilgilendirici mail gönderecek. Ayrıca bu gönderilen mailler ve ekran görüntülerinde diğer oyuncular ve yazılar sansürlenecek. Böylece rapor edenlerin gizliliği sağlanmış olacak.
  • Bu yeni ceza sistemi oyun sonundan 15 dakika sonra sonuçlanacak ve cezalar 2 haftadan kalıcı yasaklamaya kadar ağır olabilecek.

Artık oyunlarda trollerden yorulduysanız kesinlikle bu ceza sistemini beğeneceksiniz !