blank

League of Legends

League of Legends TP incelemesi
Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu
MOBA türü bir oyundur. Strateji tarzıdır.
Oyunda 3 farklı oyun tarzı sağlayan toplam 4 adet harita vardır
Oyunda 119’dan fazla şampiyon bulunmaktadır
OYUN METASI :
Oyunda oyuncuların tecrübelerine ve haritanın özelliklerine bağlı olarak kalıplaşmış sistemler uygulanmaktadır. Bunlar genelde büyük turnuvalarda ve yeni patchlerden sonra değişir, insanlar tarafından benimsenir ve uygulanır. Oyunda 5 çeşit rol vardır. Her role uygun şampiyonlar vardır. Bunlar genel olarak bilinir ve bunların dışına pek çıkılmaz. Çıkıldığında ise genelde başarısız olunur.
Sihirdar (Summoner) :
Oyuncuların hesaplarına verilen addır. Oyunun girişindeki ad ile başka sihirdarlar tarafından görülen ad farklıdır.
Rün :
Sihirdarlar oyunu oynadıkça deneyim puanı kazanır ve seviye (Level) atlar. Seviye atladıkça sihirdarların rün sayfalarına rün ekleyip oyunun başında standart özelliklerini arttırabilirler. Sihirdarların dokuz mühür, dokuz nişan, dokuz damga ve üç cevher olmak üzere toplam 30 tane rün dizme hakkı vardır. Damga atak öncelikli, mühür büyü önceliki, nişan savunma önceliklidir; cevher ise hepsinde etkilidir
Kabiliyet :
Kabiliyetler oyunda karakterin seviyesine göre (maksimum :30 seviye) 1’den 30’a kadar açılabilen oyun başında oyuncuya verilen özelliklerdir. Bu özellikleri kullanarak oyun içerisindeki görevinize (Ormancı-Saldırı Gücü Taşıyıcı-Yetenek Gücü Taşıyıcı-Destekçi-Solo Top) daha kolay uyum sağlamanız ve oyun başında ki gücünüzün artmasına yardım eder.
Üç ayrı kabiliyet grubu vardır bunlar;
1)Saldırı : Bu Kabiliyet grubunda genellikle saldırgan özellikler bulunur ve oyun boyunca hasar vermek isteyen oyuncular bu grubu doldurulmalıdır. Bu grupta hem büyücü karakterler hem de saldırı gücü karakterler için özellikler vardır. Örneğin : Saldırı hızı, yetenek gücü, saldırı hasarı gibi.
2)Savunma : Bu kabiliyet grubunda oyunun başlarında daha tank olmak isteyen karakterler için doldurulması önerilir. Bu kabiliyet grubunda zırh, büyü direnci, can yenilemesi gibi özellikler bulunur.
3)İşlevsel : Bu kabiliyet grubunda daha çok pasif olarak işimize yarayacak özellikler bulunur. Genellikle Destekçiler bu tabloyu tercih eder. Çünkü bu gruptaki mana yenilemesini almak isterler, oyunun başlarında bu mana yenilemesi rakibine karşı üstünlük kurmasına yardım eder. Bu gruptaki özellikleri çoğunlukla destek oyuncular tercih eder, oyun içinde minyon kesmemesi ve skor almaması gerektiği için burada bulunan saniye başına altın kazanımına ihtiyaç duyarlar. Bu grupta mana yenilemesi, oyun başında verilen totem ve 75 altın daha fazla altın ve sürekli altın artışı gibi özellikler bulunur.
Mağaza :
Mağaza oyun içindeki alışveriş yeridir. Mağazadan yeni şampiyonlar, runeler, kostümlü wardlar, şampiyon kıyafetleri ve birkaç kullanıcı eşyası alabilirler
Riot Games Inc şirketi tarafından yayınlanan League of Legends’ın 8 adet resmi sunucusu vardır;
League of Legends Kuzey Amerika
League of Legends Batı Avrupa
League of Legends İskandinavya, Doğu Avrupa
League of Legends Brezilya
League of Legends Türkiye
League of Legends Rusya
League of Legends Latin Amerika Kuzey
League of Legends Latin Amerika Güney
League of Legends Okyanusya
League of Legends Güney Kore (Bu sunucu ayrı arayüz üzerinden çalışır.)
Türkiye sunucusu :
League of Legends Türkiye sunucusu ilk defa 27 Temmuz 2012 tarihinde LoL resmi facebook sayfasında duyuruldu. Daha sonra 29 Ağustos 2012 tarihinde kapalı beta yayınlandı. Tamamen Türkçeleştirmek için 56 farklı seslendirme sanatçısı ile seslendirme ekibi kuruldu.

Bizi takip etmeye devam edin çok yakında TP LOL turnuvaları başlıyor.