blank

Life is Strange Dark Room Yayınlandı

DONTNOD Entertainment tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından dağıtımı üstlenilen başarılı aksiyon-macera oyunu Life is Strange’in 4. bölümü “Dark Room” yapımın hayranlarıyla buluştu.

Özellikle PC platformunda çok uzun süredir görülmemiş bir oyun türünü tekrardan bizlere sunan yapım, özellikle sanatsallığı ve hikaye anlatımıyla gerçekten büyük ilgi çekmiş durumda. Parça parça sunulan hikayesi yavaştan sona yaklaşırken (toplamda 5 bölüm olacak), yapımcı firma hedeflediği satış başarısını çoktan geçmiş gibi görünüyor. Hatta yapımın bir sonraki sezonu şimdiden garantiye alınmış gibi duruyor.

Max isimli fotoğrafa oldukça ilgi duyan karakterimiz bir lise öğrencisidir, geçmişte çok yakın arkadaşı olan Chloe ise ansızın tekrardan ortaya çıkar ve bir şekilde karakterimizin hayatına girmeyi başarır. Max’in anlam veremediği bir şekilde sahip olduğu doğaüstü gücüyle birlikte ikili başlarındaki problemleri çözmeye çalışırken, bir yandan da kasabayı yaklaşan tehlikeden kurtarmaya çalışmaktadırlar. Dark Room ile önceki bölümlerde tırmanışa geçen gerilim iyice zirve yapıyor ve artık sezon finaline sadece bir bölüm kalmış durumda.

Yapımı takip eden ve macera oyunlarına ilgi duyan okurlarımızın yeni bölümü kaçırmamalarını öneriyoruz.