blank

Lionhead Studios Fable 4 İçin Konuştu

Lionhead Studios tarafından geliştirilen ve oyunculara sunduğu masalsı evren, karakterler ve etkileyici hikayesiyle dikkat çeken Fable serisinden uzun bir süredir ses çıkmıyordu. Bunun nedeni ise bugün Lionhead Studios yetkililerinden geldi.

Firmanın konuyla ilgili yaptığı açıklama; “Fable 4 üzerinde çalışmıyoruz, Fable Legends şuan için önceliğimiz olmuş durumda” şeklinde oldu. Bu açıklamayla birlikte Fable 4’ü bekleyen kullanıcılar her ne kadar üzülmüş olsalar da yakın zamanda gelecek olan Fable Legends serinin hayranlarına Fable evrenini çevrimiçi olarak sunacak.

Aksiyon – RPG türüne ait olması, takıma dayalı oynanışı ve TPS kamera açısından oynanış imkanıyla oldukça ilgili çekici görünen Fable Legends, elbette esasen Fable serisinin hayranları tarafından büyük bir ilgiyle bekleniyor. Lionhead gibi başarılı bir firma tarafından geliştirilen yapım, piyasaya ücretsiz bir şekilde sunulacak. Lakin, oyunda tüm diğer F2P oyunlardan da alışık olduğumuz gibi mağaza sistemi bulunacak. Burada satılacak ürünler ise, oyunun dengesini bozmayacak şekilde olacak.

PC ve Xbox One platformları için geliştirilen Fable Legends?ın çıkış tarihi net bir şekilde belli olmasa da yapımın bu senenin sonlarında oyuncularla buluşması bekleniyor.