blank

LoL 2016 Uluslararası Wildcard

LoL 2016 Uluslararası Wildcard

Bir haftadır sürmekte olan WildCard turnuvasında final öncesi kısa bir bilgilendirme yapmak istedik.

141px-IWCI_2016_logo

Turnuvaya 8 ayrı bölgeyi temsilen 8 takım katılıyor. Takımların listesi şöyle:
Türkiye ? SuperMassive
Rusya ? Hard Random
Brezilya ? INTZ
Tayvan ? Saigon Jokers
Okyanusya ? Chiefs
Japan ? Detonation FocusMe
Güney Amerika ? Isurus Gaming
Latin Amerika ? Lyon Gaming
8 takımlık bir gurupta herkes birbiriyle birer maç yapıyor(her takım 7 maç) ve bunun sonunda ilk 4 takım yarı finale yükseliyor. Yarı finalde 1-4 ve 2-3 olan takımlar eşleşiyor. 1. olan takım dünya şampiyonasına gitmeye hak kazanıyor.

 

600px-Beşiktaş_e-Sports_Clublogo_squareBu seneyi yorumlamadan önce geçen seneden başlayalım. Geçen sene aynı turnuvaya, Türkiye?yi temsilen Beşiktaş katılmıştı. Gurupta beklenen performansının çok altında kalan Beşiktaş yine de 4. olmayı bildi ve yarı finale adını yazdırdı. Gurup aşaması bitip de seri maçlarına geçildiğinde ise bambaşka bir Beşiktaş izledik. Önce gurupta 1. olan Tayvan ekibi Bangkok Titans takımını 3-0?la geçen Beşiktaş. Daha sonra finalde Brezilya ekibi INTZ?i 3-1?lik skorla mağlup etti ve dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

 

SuperMassivelogosquareBu sene ise durum biraz daha değişikti. SuperMassive ekibi güzel bir performans gösterdi ve guruptan 1. olarak çıktı. Yarı finalde Saigon Jokers ile eşleşen ekibimiz, gurup aşamasında yenildiği rakibini 3-0 gibi rahat bir skorla ve iyi bir oyunla geçerek adını finale yazdırdı. Final maçı 23 Nisan Cumartesi günü 20:00 da oynanancak. Yayını https://www.twitch.tv/riotgamesturkish adresinden takip edebilirsiniz. Takımımıza finalde başarılar diliyoruz.

 

Turnuva hakkında daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.