blank

LoL Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalleri Bugün Başlıyor

League of Legends’ın geçen pazar günü tamamlanan grup elemelerinden sonra çeyrek final maçları bugün Flash Wolves – Origen maçı ile başlıyor. Grup elemelerine Paris’te başlayan turnuva, çeyrek finallere Londra’da devam edecek.

Pazar günü tamamlanan grup elemelerinden sonra turnuvaya katılan 16 takımdan sadece 8 tanesi yoluna devam edebildi. Özellikle Çin takımlarının gösterdikleri başarısızlıklar ve Avrupa takımlarının gösterdiği üstün performans ile birlikte turnuva beklenildiğinden daha çekişmeli bir hale geldi.

Grup elemelerinden A grubundan Flash Wolves ve KOO Tigers, B grubundan Fnatic ve Ahq, C grubundan SKT T1 ve Edward Gaming, D grubundan ise Kt Rolster ve Origen çeyrek finallere yükseldi. Çeyrek finallerin ilk gününde beklenilenin çok üstünde performans göstere Origen, A grubunun birincisi Flash Wolves ile karşılaşacak. Yarın ise turnuvanın favorisi olan SKT T1 Ahq’ya karşı oynayacak. Cumartesi Fnatic ve Edward Gaming, pazar günüde çeyrek finallerin son maçı olan Kt Rolster ve KOO Tigers ile turnuvanın bu aşaması bitecek.

League of Legends Dünya Şampiyonasının ilk maçı olan Flash Wolves – Origen maçı bugün Türkiye saati ile 19:00’de başlayacak ve Lolspor.com’dan canlı olarak izlenebilecek.

[iframe id=”https://www.youtube.com/embed/B9qpj5ndDo0″]