blank

LOL için Küresel Ceza Listesi Yayınlandı!

KÜRESEL CEZA LİSTESİ?Nİ NASIL OLUŞTURDUK?

Her cezayı nasıl belirledik?

KCL?de belirtilen cezalar birkaç etkenin birleşmesiyle belirlenir:

  • Etkisi: Bu bir kural ihlalinin lige, takımlara veya oyunculara ne kadar zarar verdiğidir.
  • Caydırma: Bazı kural ihlalleri rekabetçi bir ekosistemde diğerlerine göre daha az etkisi olabilir ancak yine de League of Legends ekosistemine zararlıdır ve önemli bir caydırıcı gereklidir – örneğin, Hesap Yükseltme. Cezaları anlaşılabilir yaparak KCL, oyuncuları veya takımları küçük de olsa lige zarar verebilecek kural ihlallerinden caydırmak üzere tasarlandı.

KCL her sezon başında yeniden değerlendirilecek ve güncel küresel ve bölgesel ekosistemlere uyum sağlayacak. Aktif edilmesiyle birlikte, cezalandırma sürecinde daha anlaşılır ve şeffaf olmayı amaçlıyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

?Ağırlaştıran? veya ?hafifletici? durumlar nelerdir ve neden bazı kural ihlali durumlarında Minimum veya Maksimum Uzaklaştırma şartlarını değiştirebilirler?

Hafifletici durum örnekleri arasında oyuncunun lig yetkililerinin duruma el atmadan önce hatasını itiraf etmesi veya oyuncunun kural ihlali yapmaya zorlanması vardır.

Ağırlaştıran durumlar arasında büyük bir kural ihlalinin (önceden Hesap Yükseltme yapması ve cezalandırıldıktan sonra bunu tekrarlaması) birden fazla tekrarlanması vardır. Hafifleten ve ağırlaştıran durumlar çok nadir olduğu için, bu kurallar basitçe ?kurala istisna olarak? bulunmaktadır. Bu durumların onaylanması lig yetkililerinin karışık ihlallerde sağduyu ve esneklik kullanabilecekleri anlamına gelmektedir.

Neden bazı Maksimum Uzaklaştırmalar sınırsız?

Kural ihlallerinin bazı kategorilerinin büyük bir zorluğu ve etkisi var. Hile yapmak her zaman ciddidir. Bu yüzden sadece tek bir oyunun bile satılması aktif 10 aylık uzaklaştırma cezası içeriyor. Ancak önceden taraf arasında önceden ayarlanmış maç ayarlama olaylarının daha fazla etkisi vardır ve sonsuz süreyle uzaklaştırılmaya neden olur.

Neden maç ayarlamaya çalışmak ile maç ayarlamak aynı sayılıyor?

League of Legends?ın karışık doğası gereği, maç ayarlamanın gerçekten yaşanması ile birinin kötü bir performans sergilemesi arasındaki farkı doğru bir şekilde anlamak oldukça zorlaşabilir. Sonuç olarak genellikle uygulanamaz bir ayrım yapmak yerine, maçın tartışmalı ayarlandığına dair yoğun miktarda planlardan oluşan delillere bakıyoruz.

Konu oyuncuların aklını çelmeye veya takımlarından habersiz oyuncuları almaya gelince ?takım bağlantıları? kimlerden oluşur? Bu kural ihlali başka kimleri etkileyebilir?

Bu tanıma sponsorlar, takım sahipleri, yöneticiler veya resmi olmayan bir durumda da olsa takım yararına iş yapan kişiler de dahildir. Oyuncular da dahildir ancak diğer oyuncuların aklını çelme durumunda daha hafif bir ceza alırlar. Bunun sebebi kadro değişikliği yapılırken daha çok sözü geçen ve takım için işlemlerle ilgili takım sahipleri, yöneticiler ve diğer taraflar genellikle oyunculardan daha fazla yetkililerdir ve oyuncuların kadro ile işlemlerle ilgili daha az sorumlulukları vardır.

Karar

Küresel Ceza Listesi her sezon başında yeniden değerlendirilecek ve güncel küresel ve bölgesel ekosistemlere uyum sağlayacak. Aktif edilmesiyle birlikte, cezalandırma sürecinde daha anlaşılır ve şeffaf olmayı amaçlıyoruz.

blank