blank

Mad Max PC Performans Analizi

Batman: Arkham Knight ile yaşanan optimizasyon problemlerinden sonra bir çok PC kullanıcısı, Mad Max’in teknik durumu hakkında endişelenmişti. Avalanche’in yaptığı bir röportajda, Windows versiyonunun sürekli ana platformlardan birisi olarak geliştirildiği ve diğer platformlara eşit özen gösterildiği söylenmesine rağmen oyuncular ikna olmamıştı.

Oyunu deneyimlemek isteyen fakat bilgisayar donanımının yetersiz olacağını düşünen takipçilerimiz varsa, derin bir nefes alabilirler. Mad Max, 2015 yılında piyasaya sürülen oyunlar arasında en iyi optimize edilmiş oyunlardan bir tanesi. İsterseniz, Mad Max için yapılan PC performans analizine beraber göz atalım. Oyunun analizi için Intel i7 4930K işlemci kullanıldı. Windows 8.1 64-bit üzerinde çalıştırılan sistemde, NVIDIA GTX690 grafik kartı tercih edildi.

CPU

Mad Max, Avalanche Motoru ile güçlendirilmiş ve çoklu CPU çekirdekli işlemciler üzerinde mükemmel çalışmakta. Oyun 6 çekirdek üzerine yayılıyor. Fakat bu durum, oyunun işlemci üzerine yüklendiği anlamına gelmiyor.

Ekran kartı gereksinimlerine gelecek olursak, Mad Max neredeyse GTX680 ekran kartı ile en yüksek ayarlarda oynanabilmekte. Yapılan testte GTX690 ekran kartı ile, oyun 1080p’de sabit 90-100 fps arası almakta.

Bu bilgiler ışığında, Mad Max’in optimizasyonunun gayet güzel olduğunu ve 60 fps ve üzeri oynamak için aşırı yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç olmadığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz.