blank

Mafia 3 PC Versiyonu 30 FPS Sabiti İle Çıkışını Yaptı

Mafia 3 PC Versiyonu 30 FPS Sabiti İle Çıkışını Yaptı

2K Games tarafından yayınlanan Mafia serisinin yeni oyunu Mafia 3 çıkışını gerçekleştirdi. Tabi çıkışını gerçekleştirdi ama Mafia 3 PC Versiyonu ne yazık ki PC oyuncuları tarafından pek beğenilmedi. Grafiksel olarak bizlere güzel bir görüntü sunan oyun, FPS ile bu kaliteyi sunamıyor. 30 FPS’ye sabitlenmiş olarak bilgisayarlara çıkışını yapan oyun, oyuncular tarafından büyük tepki gördü. Özellikle Türk oyuncular oyunun daha önce Steam’e ucuz bir fiyatla çıkış yapıp daha sonradan fiyatın artmasıyla zaten tepkili iken birde bu olay biraz daha olayları farklı bir boyuta taşıdı.

Mafia 3 PC Versiyonu

Mafia 3 PC Versiyonu

Oyunlarının her bilgisayarda aynı performansla çalışması için çalışan Hangar 13 ve 2K Games, oyuna 30 FPS kilidi koyarak bunu sağlamaya çalıştı ama oyuncular tarafından büyük bir tepkiyle karşılaştı. Steam üzerinde oyundan memnun olanların sayısı bir ara %49 civarında dolaşıyordu. Karışık yorum derecesini gördükten sonra ise hemen açıklama yapan geliştiriciler, yapılacak güncelleme bu FPS kilidini açacaklarını söyledi. Daha yüksek FPS değerinde oynayabilecek birçok oyuncu oyunu 30 FPS’den oynamaktan şikayetçiyken 30 FPS değerini normalde görecekler ise durumdan memnun gibi duruyor. Kısa bir süre içinde yayınlanması beklenen güncelleme için şimdiden birçok oyuncu beklemeye başladı. Yeni ayarlarında geleceğini belirtilirken, bu ayarlamalar ile daha yüksek kalitede oyun oynama fırsatı bulabileceksiniz. Oyuncu yorumlarına dikkat eden 2K Games olayın çözülmesi için baskı yaptığı da belirtiliyor.

Geçtiğimiz gün çıkmasıyla başlayan bu FPS kilidi olayının çözülmesiyle birlikte bu güncelleme oyuna sınırsız kare sayısı ve saniyede 30 ve 60 kare hızı seçeneğini eklemiş olacak. Bunun dışında farklı grafik ayarları da oyuna eklenecek.

Mafia 3’ün Steam skoruna bakmak veya oyuna erişmek isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.