blank

No Man’s Sky Ertelenme Haberi Doğrulandı

No Man’s Sky Ertelenme Haberi Doğrulandı

Yaklaşık 2 hafta önce buradaki haberde sizlere No Man’s Sky ertelenmiş olabileceğini detaylarıyla paylaşmıştık. Bugün bu ertelenme resmi açıklama ile birlikte tekrar gündeme geldi ve oyunun yaratıcısı ertelenme için özürlerini dile getirdi.

No Man’s Sky Ertelenme Haberi Doğrulandı

No Man's Sky Ertelenme Haberi Doğrulandı

 

İngiliz geliştirici Hello Games’in 4 yıldır geliştirmekte olduğu No Man’s Sky için artık günleri saydığımız şu zamanlarda gelen 1-2 günlükte olsa ertelenme haberleri oyuncuları hayal kırıklığına uğratabiliyor. Tam bu şekilde yaklaşık 2 hafta önce PC sürümünün 3 günlük ertelenme haberi ile ilgili spekülasyonlar gündeme düşmüş ancak resmiyet kazanmamıştı.

Geliştirici firma Hello Games’in resmi sayfası ve sitesinde yer alan No Man’s Sky ile ilgili çıkış tarihi gibi bilgilerin güncellenmesi ve ertelenmiş olmasına rağmen Steam, Humble Bundle gibi platformlarda çıkış tarihinde bir değişiklik olmaması bir çok oyuncunun kafasında soru işaretleri bırakmayı başarmıştı ancak beklenen üzücü açıklama sonunda geldi.

No Man’s Sky Ertelenme Haberi Doğrulandı

 

No Man’s Sky’ın yaratıcılığını üstlenen Sean Murray, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile oyunun PC platformunda 3 gün ertelenmiş olduğunu açıklayarak durumu artık resmiyete dökmüş oldu. Bu yaptıkları ertelemenin daha sağlıklı bir oyun deneyimi için olduğunu dile getiren Sean Murray, bütün takipçilerinden ve oyunculardan özür diledi. Ayrıca bu konu hakkında bütün satış platformlarının çıkış tarihini bir an önce düzeltmesi gerektiğini de belirtti.

Umarız başka bir ertelemeyle karşılaşmayız çünkü 4 yıllık geliştirilen bir oyun için bile son bir kaç yılda gerçekleşen erteleme oldukça fazla. Şimdilik son kesinleşen bilgilere göre No Man’s Sky, PlayStation 4 platformu için 9 Ağustos’da, PC platformu için 12 Ağustos’da çıkışını gerçekleştirecek.