blank

No Man’s Sky Oyuncu Sayısı Her Geçen Gün Düşüyor

No Man’s Sky Oyuncu Sayısı Her Geçen Gün Düşüyor

Bağımsız firma Hello Games’in 4 yıl boyunca geliştiriciliğini üstlendiği ve geçtiğimiz ay oyunculara sunduğu, oyun piyasasında ilginç günler yaşatan No Man’s Sky, yine bir ilginçliğe daha imza atıyor.

Daha önce Multiplayer halde çıkıyor denilmesine rağmen oyunda Multiplayer özelliğinin olmaması ve geliştirici ekibin bunu serverların yoğunluğundan dolayı diyerek geçiştirmesi, No Man’s Sky’ı gündeme getiren etkenlerden birisiydi. PlayStation 4 platformunda bu yılın en iyi ikinci çıkış yapan oyunu seçilen No Man’s Sky’ın daha önce hiç görülmemiş bir şekilde çıkışından bir hafta sonra satışlarının %81 oranda düştüğü açıklanmıştı.

Steam’da ise 2016’nın en iyi çıkış yapan oyunu ödülünün sahibi olan No Man’s Sky, kısa bir sürede inanılmaz derecede oyuncu kaybı yaşadı. Görünen o ki her oyun çıkışında çok büyük sesler getirmesine rağmen çok kısa sürede de büyük düşüşler yaşayabiliyor. Bunun zaten açık ve net sebebini bütün oyuncular olarak biliyoruz. Vaat edilen ve ortaya konan şeylerin arasında çok büyük farklar var. Ayrıca oyundan sıkılan oyuncu sayısı da çok fazla. Döngünün aynı şekilde dönüp durduğunun ve bir yerden sonra artık sıkıcı geldiğini de biliyoruz. Ama sadece bu değil tabi ki burada en büyük etkin yapımcıların yaptıkları hatalar. Firmanın bazı kişiler tarafından yanlış yönlendirip yanlış bir strateji izlemesi. Çıktığı ilk haftalarda en çok satan ve en çok oynanan listelerinin tahtından indirilemeyen No Man’s Sky, SteamSpy’dan gelen verilere göre No Man’s Sky oyuncu sayısı %95 bir düşüş yaşamış durumda. Aşağıdan da inceleyebileceğiniz üzerine çıkışını gerçekleştirdiği ilk haftada yüzbinlerce oyuncuya ev sahipliği yapan No Man’s Sky’ın şuandaki aktif oyuncu sayısı 20.000’lere kadar düşmüş. No Man’s Sky oyuncu sayısı eğer yapımcılar tarafından artık el atılmaz ise daha da düşme yaşayacaktır.

 

No Man's Sky Oyuncu Sayısı Her Geçen Gün Düşüyor

No Man’s Sky Oyuncu Sayısı

Aldığı eleştiriler, verilen sözlerin tutulmaması ve bu inanılmaz oyuncu sayısı düşüşünden haberdar olan Hello Games ekibi, öncelikli hedeflerinin hatalara odaklanma olduğunu ve daha sonra yeni içerikleri oyunculara kazandıracaklarını belirttiler. Bakalım gelecek olan güncellemeler ile birlikte kaybedilen oyuncuları tekrar oyuna kazandırabilecekler mi?